Jak skutecznie posprzątać samochód?

Jak skutecznie posprzątać samochód?

Trudno nie zgodzić się z tym, że w samochodzie spędzamy coraz więcej naszego czasu. Nie dziwi więc i to, że gromadzimy w nim również coraz więcej przedmiotów, bez których trudno byłoby się nam obyć. Niestety, nie wpływa to najlepiej na jego stan. Jeśli chcemy się temu przeciwstawić, powinniśmy opanować trudną sztukę utrzymywania w nim porządku.

Dzięki kilku prostym poradom nie będzie to trudne. Oczywiście, nie ma mowy o porządku, jeśli nasz samochód zdążył się już jakiś czas temu zmienić w składowisko gratów, pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować jest więc wyeliminowanie tego, wszystkiego, co znajduje się w nim tylko dlatego, że kiedyś nie chciało nam się tego wynieść. Najlepiej zabrać ze sobą worek na śmieci i pudełko, a potem dokonać segregacji. Może się okazać, że potrzebnych rzeczy jest zaledwie garstka, a zdecydowana większość to śmieci.

Odkurzanie

Gdy ten etap mamy już za sobą, możemy przystąpić do odkurzenia wnętrza pojazdu. Czasem okazuje się, że nasz własny odkurzacz nie radzi sobie z tym wyzwaniem, na stacjach benzynowych można jednak skorzystać z rozwiązań znacznie mocniejszych. Raz na jakiś czas można też przetestować możliwości odkurzacza z gorącą parą.

Porządek w samochodzie

Jeśli nasze dywaniki są gumowe, należy je odkurzyć i umyć, każdy ich rodzaj wymaga jednak starannego oczyszczeni. To, w jakim tempie są one w stanie się zabrudzić, może wywołać niemałe zaskoczenie zwłaszcza, że gromadzi się na nich nie tylko piasek i kurz.

Mycie

Kolejnym etapem niech będzie mycie samochodu. Im jest to czynność wykonywana dokładniej, tym lepiej, warto więc sięgnąć po wąż samochodowy dający pewność dokładnej eliminacji brudu z każdego zakamarka. Jeśli mamy zwyczaj palenia w samochodzie, nie można zapominać o usunięciu popiołu i starannym umyciu popielniczki, choć najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak zaprzestanie tego procederu.

Czyszczenie kokpitu

Czyszczenie kokpitu to etap, którego większość kierowców nie lubi najbardziej. Można jednak je usprawnić, jeśli zaopatrzymy się w specjalny środek czyszczący. Można go dziś kupić nie tylko w sklepie z akcesoriami samochodowymi, ale i w markecie.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl