Jak uprać wnętrze auta i usunąć z niego zapachy?

Jak uprać wnętrze auta i usunąć z niego zapachy?

Nawet auto, które jest stare nie musi mieć brzydkiego zapachu w środku. Zamiast perfumować pojazd lepiej będzie go czyścić. Skąd bierze się mdły zapach w starszych samochodach?

Najczęściej będzie to wynik roztoczy, które gromadzą się w materiałach tapicerskich w aucie. Bakterie w układzie wentylacji, klimatyzacji czasem pojawiają się także w filtrze kabinowym, który będzie zatkany, kurz i resztki organiczne wozi się tam miesiącami. Niestety te wszystkie elementy działają bardzo niekorzystnie i mogą powodować wiele problemów z zapachem w aucie.

W taki sposób nasze powietrze w samochodzie będzie miało przykry zapach. Dodatkowo przepływ będzie ograniczony i dlatego filtr najlepiej będzie zmienić. Możliwe, że od razu pojawi się lepszy zapach. Gorzej, jeśli auto jest zawilgocone, albo też podtopione. Woda wtedy będzie powodować takie zniszczenia, że uzyskanie zadowalającego zapachu już właściwie nie będzie możliwe. To w sumie trudna sytuacja, z którą praktycznie nie będzie można sobie poradzić. Dlatego auta popowodziowe w komisach praktycznie zawsze mają sznur zapachowych choinek, które mają właśnie zniszczyć ten przykry zapach. dodatkowo są tam uchylone szyby. Wtedy szybko będzie można wyczuć jakie auta są podejrzane i raczej będzie trzeba na nie uważać.

Odświeżenie wnętrza samochodu

Pranie tapicerki

Przygotowanie wnętrza do solidnego czyszczenia

Samochód zanim będzie prany musi być odkurzony. Inaczej płyn czy też piana czyszcząca, która zmiesza się z pyłem i pojawi się błoto, które będzie tak naprawdę po wyschnięciu jeszcze gorszym problemem, ponieważ powstaną plamy trudne do usunięcia. Przyda się także szczelinowa ssawka, ponieważ w ten sposób będzie można pokonać problem z zabrudzeniami w takich miejscach, które wydaje się, że są trudno dostępne. Jeśli samochód ma składane kanapy, siedzenia trzeba wyjąć i odkurzyć przestrzenie pomiędzy nimi. Czasami będzie także tam źródło smrodu, ponieważ po odkryciu pojawiają się resztki jedzenia i po usunięciu mamy gwarancje, że pokonamy zabrudzenia i nie będzie trzeba mówić o zabrudzeniach, których usunięcie nie będzie możliwe.

Pranie wnętrza auta

Najwygodniej to zrobić przy pomocy środków, które działają w spreju. Chyba, że mamy specjalne odkurzacze, ponieważ wtedy pranie dzięki nim będzie rzeczywiście najdokładniejsze. Na mały samochód warto przygotować sobie kilka dużych sprejów. Będzie to spory wydatek, ale na pewno warto na to postawić, jeśli chcemy doprowadzić do dokładnego wyczyszczenia samochodu, z którego wszelkie zabrudzenia uda się sprawnie usunąć.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl