Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa… a może hybrydowa ? - Przegląd powłok ochronnych

Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa… a może hybrydowa ? - Przegląd powłok ochronnych

Obecnie, gdy zabezpieczenie lakieru powłoką ochronną jest bardzo popularne wiele osób zastanawia się dlaczego takie opcje się stosuje i ile na taką ochronę warto przeznaczyć. Pewnie są osoby, które się zastanawiają czy w ogóle to robić. Postaraliśmy się więc przygotować artykuł, który ma stanowić w tym względzie pewną podpowiedź.

Powłoka kwarcowa

Kwarcowa powłoka należy to tych tańszych propozycji. rynek ma już wiele produktów do zaoferowania i można znaleźć je mniej więcej od 200 złotych. Kwarc to sposób na trwałe zabezpieczenie, lepsze niż wosk. Utrzymuje się dłużej, nawet do roku i ochrona będzie skuteczniejsza gdy chodzi o ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Uzyskany efekt odpychania wody sprawi, że dłużej będzie można taki pojazd zachować w czystości. Także inne zanieczyszczenia będzie można dość sprawnie z auta usuwać.

 

Powłoka ceramiczna Fireball

 

Ochrona ceramiczna

Ceramiczne powłoki są przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów, którzy na ochronę są w stanie wydać więcej niż to co trzeba płacić za powłokę kwarcową. Ceramiczne powłoki nie będą dostępne w detalicznej sprzedaży. Jeśli chcemy z nich korzystać należy się udać do wykwalifikowanego studia, gdzie specjaliści zaczną taką powłokę nakładać. Koszt jednak wyższy nawet kilkanaście razy niż przy kwarcowej powłoce. Może to być powyżej 1000 i aż do nawet 4 tysięcy. Powodem wyższej ceny będzie konieczność wyboru oferty studia detailingowego.

Dodatkowo ochrona będzie trwała i to ma znaczenie, ponieważ kwarc jest przy tym gorszy jak chodzi o trwałość. Ochrona lakieru będzie rzeczywiście perfekcyjna w takim przypadku. Można oczekiwać, że ta ochrona naszego pojazdu będzie rzeczywiście dużo lepsza niż to było do tej pory. Oczywiście ceramiczna powłoka będzie odporna na działanie chemicznych produktów czy też promieniowania UV i to także trzeba wziąć pod uwagę.

Powłoka hybrydowa

Jeśli ceramika jest lepsza niż kwarc to czy będzie najlepsza?

Owszem obecnie to chyba taki produkt najlepszy, ale technologia ciągle się rozwija. Stale przygotowuje się również coraz lepsze, twardsze powłoki. Jeśli nasze samochody mają być lepiej chronione to rzeczywiście warto się tymi technologiami interesować, sprawdzać co pojawia się w sprzedaży. Taką opcją, która będzie kompromisem między kwarcem a ceramiką będzie hybryda. Jest to połączenie kwarcu oraz ceramiki oraz milowy krok do przodu.

Czym jest powłoka lakieru?

Jest to również sposób ochrony wyznaczający nowe granice. Z testów jakie dostajemy wynika, że również dla niektórych hybryda będzie atrakcyjna, ponieważ daje nam między innymi lepsze właściwości, gdy chodzi o przyciemnianie lakieru. Połysk również będzie atrakcyjny i na to także powinniśmy zwracać uwagę. Okazuje się, że coraz więcej osób obecnie stawia na hybrydę i również specjaliści takie powłoki starają się nam proponować i nieustannie podkreślają ich doskonałość.

Oczywiście w sieci także będzie można znaleźć wiele opinii. Klienci prześcigają się w przygotowywaniu swoich opinii. Pojawiają się różne informację, która to powłoka będzie najlepsza. Jednak nie da się jednoznacznie tego powiedzieć. Przede wszystkim trzeba bowiem powiedzieć, że różne powłoki różnie działają a ich właściwości nie mogą być jednoznacznie określone. Jeśli efektów głównie wizualnych będziemy oczekiwać to warto wybrać kwarc, szczególnie jak chcemy je mieć na krótki czas. Jeśli chcemy ochrony lakieru przed zniszczeniami to wydaje się, że wyborem bardzo dobrym będzie ceramika. Jeśli zaś liczymy na w miarę możliwości wypracowania kompromisu to pewnie dobrą opcją będzie powłoka hybrydowa.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl