Car detailing w walce z rysami i zabrudzeniami na karoserii

Car detailing w walce z rysami i zabrudzeniami na karoserii

Bez względu na to, jak duże mamy doświadczenie jako kierowcy, każdemu z nas z pewnością raz na jakiś czas zdarza się zaparkować samochód tak niefortunnie, że nie da się uniknąć zahaczenia o krawężnik albo o auto ustawione tuż obok.

Sytuacje takie są niemal niemożliwe do uniknięcia, gdy więc mamy do czynienia z drobnymi rysami na lakierze, nie da się zaprzeczyć, że są one w stanie przydarzyć się praktycznie każdemu. Na szczęście, obecnie możemy liczyć na skuteczne sposoby pozbywania się ich sprawiające, że samochód wcale nie musi tracić na swojej atrakcyjności. Gdy zaobserwujemy rysę na lakierze oraz inne niedoskonałości pojawiające się na karoserii naszego samochodu, zwykle nie mamy wątpliwości, co do tego, jakie działanie powinniśmy podjąć, pierwszym krokiem jest więc decyzja o wizycie u lakiernika.

Ochrona karoserii

Jeśli uszczerbki są niewielkie, oddychamy z ulgą, mamy bowiem świadomość tego, że nie powinniśmy obawiać się wysokiego kosztu prac. Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy spora część karoserii znajduje się w stanie, który wymaga specjalistycznej pomocy. W takim przypadku koszty rosną, a wspomniany wzrost jest znaczący. Oczywiście, możemy sięgać także po rozwiązania alternatywne takie, jak choćby specjalistyczne środki przeznaczone do maskowania, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że ich efekt nie zawsze jest zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Jeśli więc zarysowania zdarzają się nam przynajmniej raz na jakiś czas, być może warto zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć przed nimi karoserię naszego samochodu?

Jeśli zależy nam na takim zabezpieczeniu, a jednocześnie dążymy do tego, aby mieć pewność, że nie wydaliśmy swoich pieniędzy na marne, powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy specjalistów. Tu na szczególne zainteresowanie z naszej strony wydają się zasługiwać firmy auto detailingowe, a więc takie, które odpowiadają nie tylko za czyszczenie i renowację, ale i za konserwację pojazdów. Właśnie dzięki tego rodzaju firmom pojazdy przez długi czas mogą się cieszyć atrakcyjnym wyglądem.

Jak dbać o karoserię?

Zabiegi regenerujące karoserie

Lista usług oferowanych przez takie firmy jest dość długa, jedną z nich jest zaś pokrywanie karoserii z wykorzystaniem specjalnej warstwy zabezpieczającej. Powłoka ceramiczna jest w stanie zapewnić lakierowi ochronę nawet przez dwa lata. Nie tylko przyczynia się do spowolnienia procesu powstawania rys, ale także sprawia, że nadwozie brudzi się w znacznie mniejszym stopniu. Warto zainteresować się nią jednak również dlatego, że ułatwia pielęgnowanie pojazdu. Powłoka ceramiczna sprawia, że lakier staje się twardszy, co jest zasługą nanocząsteczek zmieniających się w ciała stałe już po ich zastygnięciu.

Na karoserii tworzy się wówczas skorupa, która chroni lakier przed rysami i nadaje mu połysk. Warto pamiętać i o tym, że choć powłoka ceramiczna charakteryzuje się odpornością na działanie środków chemicznych, ma też właściwości, które chronią ją przed zabrudzeniami. Zanieczyszczenia mają problem z połączeniem się z warstwą ochronną, a to sprawia, że łatwiej można się ich pozbyć taka powłoka okazuje się szczególnie dobrym sposobem zwłaszcza, gdy chcemy lepiej przygotować samochód do zimy.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl