Czyszczenie na sucho wnętrza pojazdu

Czyszczenie na sucho wnętrza pojazdu

Czyszczenie na sucho wnętrza pojazdu

Oprócz konserwacji, samochód musi być czyszczony z kurzu i nagromadzonego brudu. Oprócz satysfakcji estetycznej, jest to konieczne przede wszystkim dla zdrowia człowieka, ponieważ kurz i brud gromadzą się wewnątrz samochodu, a ludzie je wdychają. Ogólne czyszczenie kabiny jest w stanie pozbyć się nagromadzonych szkodliwych osadów. Procedurę tę można zamówić w wyspecjalizowanych salonach samochodowych lub spróbować wykonać ją samodzielnie. Pierwsza opcja będzie kosztować więcej pieniędzy niż robienie tego samemu.

Profesjonalne czyszczenie wnętrz

Serwis czyszczenia wnętrz można znaleźć w każdym salonie samochodowym. Usługi pralni chemicznej wymagają wiele pracy. Przednie lub tylne siedzenia, przestrzeń bagażowa, podsufitka, wykładzina podłogowa oraz wiele innych ciekawych opcji dla kierowców. Koszt usługi zależy od materiału z jakiego wykonany jest przedział pasażerski, koloru tapicerki oraz stopnia zabrudzenia, dlatego ostateczna cena jest znana po oględzinach pojazdu przez fachowca.
Wnętrze może być czyszczone na różne sposoby. Czyszczenie parowe, czyszczenie na sucho, nano-czyszczenie i zwykłe pranie.

Czyszczenie parą.

Odbywa się to za pomocą wytwornicy pary. Zabieg ten jest dość popularny. Nie jest oparty na chemikaliach i jest odporny na każdy materiał. Średni czas potrzebny do całkowitego osuszenia wnętrza samochodu po zabiegu wynosi 2-3 godziny.

Czyszczenie na sucho.

Na czyszczoną powierzchnię nanoszony jest specjalny środek, który usuwa zabrudzenia i tworzy specjalną warstwę ochronną, która zapobiega powstawaniu nowych plam brudu na materiale. Folia ochronna ma właściwości odpychania kurzu. Wielką zaletą jest to, że nie trzeba czekać na wyschnięcie.

Nano-czyszczenie.

Proces jest podobny do poprzedniej opcji, z tą różnicą, że nowoczesna nanotechnologia jest stosowana w połączeniu ze środkami chemicznymi. Po oczyszczeniu na materiale tworzy się powłoka ochronna, która utrzymuje się przez długi czas.

Normalne pranie.

Najprostsze pranie z użyciem prostych detergentów. Suszenie samochodu po tym zabiegu trwa dość długo, czasami nawet ponad dobę. Nie zaleca się stosowania tego sposobu w zimie, ponieważ samochód nie może w pełni wyschnąć, co może prowadzić do grzyba i pleśni.

22.03.2020, 1164 odsłon.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl