Kilka słów o popularnej marce Shiny Garage + mycie pojazdu jej produktami

Kilka słów o popularnej marce Shiny Garage + mycie pojazdu jej produktami

Shiny Garage to marka, która istnieje od 4 lat i stworzona została przez pasjonatów, którzy myśleli o innych pasjonatach. Produkty tej marki łączą w sobie dwie najbardziej pożądane pośród miłośników detailingu cechy a więc dobra jakość i dobra cena. Te preparaty to jednak nie tylko bardzo wysoka wydajność oraz skuteczność, ale także pewne doznania dla zmysłów, ponieważ mają one wspaniałe zapachy. Pasjonaci detailingu to esteci więc produkty tej marki dzięki zaskakującym kolorom będą również dla nich doskonałą propozycją i świetnie się sprawdzą.

Rynek detailingu będzie bardzo dynamiczny. Firma cały czas pracuje nad poprawą produktów, by mogły odpowiadać na oczekiwania coraz większego grona wymagających klientów. Nim produkt trafia do klienta jest dodatkowo testowany przez firmę i innych detailerów.

Przebieg mycia pojazdu produktami Shiny Garage:

Opłukanie

To proces, który ma charakter mycia wstępnego i w ten sposób usuwa się największe ilości luźnych zabrudzeń. W późniejszej fazie mycia będą mogły one sprawić, że powstaną zarysowania na lakierze, dlatego należy się ich wcześniej pozbyć. Jeśli mamy myjkę ciśnieniową staramy się zmyć ten nasz lakier w miarę możliwości jak najdokładniej przy użyciu odpowiednio dopasowanego ciśnienia pracy urządzenia.

Mycie wstępne z pianą

Gdy już mamy za sobą płukanie można przejść do mycia wstępnego. Tutaj konieczna będzie pianowica albo dobry opryskiwać. Głównym celem mycia będzie usuwanie największej ilości zbrudzeń razem z pianą, ale bez używania elementów myjących. Aktywna piana unosi brud z lakieru i dlatego będzie on bezpiecznie spływał. W zależności od tego jakie jest zbrudzenie będzie można stosować różną moc produktów. Całe auto od góry do dołu powinno być pokrywane pianę i produkt musi kilka minut podziałać, potem będzie można go spłukiwać poczynając od dołu idąc ku górze. Ten trik pomoże usuwać te zabrudzenia, które już spłynęły na początku.

Dekontaminacja

W momencie, gdy pierwszy brud będzie usunięty można przejść do dalszych prac. Trzeba sprawdzić czy powierzchnia będzie gładka. Dużą uwagę przywiązuje się na zderzaki, dolne partie drzwi. Szczególnie trzeba myśleć o tym, by usuwać elementy smoły, które w dolnej części samochodu mogą się zacząć pojawiać. Preparat taki usunie pozostałości po smole i rozpuści ją. Wystarczy tylko potem lekko spryskać lakier. Czekamy chwilę a uciążliwe zabrudzenia wycieramy szmatką New T&G. W pewnych sytuacjach na samochodzie wyczuwalne mogą być opiłki żelaza oraz nierówności. W takiej sytuacji trzeba zastosować produkt, który usuwa lotną rdzę i zanieczyszczenia atmosferyczne.

Preparaty do czyszczenia auta

Mycie na dwa wiadra

Jeśli chcemy dobrze chronić lakier i odpowiednio go pielęgnować ważne będzie tak zwane mycie na dwa wiadra. W jednym będzie czysta woda, w drugim woda z szamponem. Resztę dopełniamy wodą i tworzymy pianę. Moczymy rękawicę albo gąbkę w wodzie z szamponem i wykonujemy mycie samochodu. Oczywiście auto myjemy zaczynając zawsze od dachu i idziemy dalej w dół. Wyciskamy z gąbki brudy, tak by osiadały na dnie wiaderka. Dzięki temu potem nie będziemy ich roznosić na swoje auto, uchronimy je przed rysowaniem przez niewielkie pyłki i piach, który możę się gromadzić w trakcie mycia takiego samochodu.

Osuszanie

To bardzo ważna kwestia w procesie mycia. Jeśli nie będzie się tutaj dobrze wykonywać tego elementu to można narobić sobie wiele problemu z lakierem. Zasada będzie taka, że nie stosujemy ściągaczek silikonowych czy też ręczników papierowych. Wybieramy specjalne ręczniki naturalne, które mają być przeznaczane właśnie do osuszania lakieru w samochodzie. To zawsze taka najlepsza dostępna opcja.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl