Czy Kia to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Czy Kia to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Kia jest częścią Hyundai Motor Company i produkuje wiele różnych typów pojazdów, które z pewnością przypadną do gustu każdemu stylowi życia. Ale czy Kia to dobre samochody i czy są wystarczająco niezawodne do codziennych podróży?

Kiedy Kia po raz pierwszy pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, samochody nie robiły wrażenia. Linia była postrzegana jako niedroga i zawodna. Jednak z biegiem lat jej reputacja uległa zmianie, a obecnie wymagający nabywcy mają do dyspozycji bardzo niezawodną linię samochodów.

W tym przewodniku opisujemy wszystkie zalety marki Kia oraz kilka rzeczy, które nie są dla niej korzystne. Przyglądamy się także najlepszym modelom Kia i wskazujemy te, których należy unikać.

Spis treści show Czy Kia to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Historia Kia Czy samochody Kia są niezawodne? Jakie są najczęstsze problemy Kia? 1. Wadliwy alternator 2. Awaria silnika 3. Stukanie silnika Najbardziej niezawodne modele Kia 2015 Kia Soul 2017 Kia Sorento 2020 Kia Telluride Najmniej niezawodne modele Kia 2013 Kia Optima 2010 Kia Forte Czy Kia to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Kia to dobry samochód?

1. Bezpieczeństwo

Jeśli spojrzysz na oceny testów zderzeniowych NHTSA i IIHS, zobaczysz, że modele Kia plasują się w czołówce. W ostatnich latach Kia stworzyła bezpieczne pojazdy, którymi możesz jeździć ze spokojem.

Ponadto, nowsze modele zawierają zaawansowane wyposażenie, które zapewni Ci ochronę. Dzięki zaawansowanym systemom wspomagającym kierowcę, możesz się zrelaksować podczas każdej jazdy.

2. Silnik

Silniki Kia są produkowane przez południowokoreańskiego producenta samochodów Hyundai. W modelach Hyundai i Kia znajdziesz te same układy napędowe.

Większość silników jest niezawodna i umożliwia przejechanie wielu kilometrów, ale są też takie, na które należy uważać. Nie tak dawno temu niektóre z tych silników ulegały przedwczesnym awariom, więc należy się upewnić, że przeprowadzono odpowiednie badania.

3. Rdza i karoseria

Większość modeli Kia jest w stanie wytrzymać przez długi czas. Nawet tańsza Kia Forte jest chwalona za solidne nadwozie i odporną na rdzę powierzchnię.

Mimo to, Kia ma na swoim koncie wiele problemów. W 2015 roku wycofano z rynku prawie 300 000 pojazdów z powodu niebezpiecznych przypadków rdzewienia.

4. Wyposażenie i technologia

Pojazdy Kia wyprzedzają trendy w dziedzinie technologii. Jeśli zależy Ci na dobrze wyposażonym pojeździe, w Kia znajdziesz wszystko, co niezbędne.

Co najlepsze, nie wydasz więcej, niż to konieczne. Samochody te pozostają w niższej cenie, nawet jeśli są bardzo bogato wyposażone.

5. Osiągi

Każdy znajdzie model Kia odpowiadający swoim potrzebom. Jeśli szukasz oszczędnego samochodu do codziennych dojazdów do pracy, możesz znaleźć sedana lub samochód kompaktowy Kia.

Z drugiej strony, firma produkuje również modele o wyższych osiągach, jeśli szukasz emocji. Można także nabyć modele, które poradzą sobie z łagodnym terenem off-road.

6. Przystępność cenowa

Porównując Kię z porównywalnymi markami, widać, jak wiele można zaoszczędzić, wybierając południowokoreańskiego producenta. Niektórych ludzi odstrasza niższa cena, ale nie ma powodu.

Firma jest w stanie zapewnić niesamowite oferty bez poświęcania wszystkich cech, na których Ci zależy. Niższa cena pomaga także obniżyć koszty składek ubezpieczeniowych.

7. Koszt posiadania

Koszt posiadania pojazdów Kia jest przeciętny. Nie wydasz dużo, aby go kupić, a tankowanie nie kosztuje wiele.

Dodatkowo, składki ubezpieczeniowe są niższe. Tym, co szkodzi Kia, jest amortyzacja. Pojazdy Kia amortyzują się szybciej niż inne.

8. Koszty napraw i konserwacji

RepairPal plasuje Kia powyżej średniej, jeśli chodzi o koszty konserwacji i napraw. W rzeczywistości, według popularnej publikacji, znajduje się ona w pierwszej trójce spośród 32 marek.

Roczne koszty napraw są niskie, a częstotliwość wizyt serwisowych minimalna. Ponadto, waga problemów jest raczej łagodna.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Historia Kia

Firma Kia Motor Company rozpoczęła działalność w 1944 r., ale dopiero 13 lat później powstał jej pierwszy rower. W latach 60. wyprodukowano kilka ciężarówek. W 1973 r. wyprodukowano pierwszy silnik gazowy, a w latach 70. i 80. powstało wiele nowych modeli.

W latach 1987-1994 na całym świecie pojawiło się kilka modeli, w tym Capital, Sportage, Price, Concord i Sephia. Firma miała ogłosić upadłość, ale w 1999 roku przejął ją Hyundai. Rok później na rynku pojawiły się modele Spectra i Optima. W 2002 roku Kia sprzedała swój dziesięciomilionowy pojazd, w tym samym roku pojawił się też model Sorento.

W 2008 roku Kia miała już swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych, w tym samym roku otrzymała też nagrodę Presidential Award for Design Management. Od tego czasu producent samochodów znajduje się w awangardzie technologicznej, a jego uwagę przykuwają elektryczne i hybrydowe układy napędowe.

Czy samochody Kia są niezawodne?

Według J.D. Power, Kia znajduje się w pierwszej trójce producentów samochodów, jeśli chodzi o niezawodność. Plasuje się tuż za Lexusem i Porsche. Ta niezawodność pomaga modelom osiągnąć niższy koszt posiadania, ponieważ nie ma potrzeby dokonywania poważniejszych napraw serwisowych.

Kia ma tendencję do zwracania uwagi na problemy i szybkiego ich rozwiązywania. Chociaż jest kilka modeli, od których kierowcy powinni trzymać się z daleka, to jednak przy odpowiedniej pielęgnacji można przejechać wiele kilometrów samochodem Kia.

Jakie są najczęstsze problemy Kia?

1. Wadliwy alternator

Sedona z lat 2006, 2012 i 2015 zdawała się cierpieć z powodu wadliwego alternatora. Jest to jedna z najczęstszych skarg dotyczących marki Kia.

Klienci twierdzą, że alternator regularnie się smaży. Objawy często przypominają rozładowany akumulator samochodowy, nawet po jego wymianie.

2. Awaria silnika

Nigdy nie ma powodu, aby samochody doświadczały przedwczesnej awarii silnika, ale Kia miała swoje momenty. Regularnie zdarzało się to w modelach Sorento z lat 2011 i 2012.

Przeprowadzono nawet akcję wycofania z rynku silnika GDi, który okazał się wadliwy. Choć wiele z tych samochodów zostało naprawionych, wiele wciąż jeździ bez naprawy.

3. Stukanie silnika

W modelach Forte z lat 2010 i 2017 trudno jest uniknąć stuków w silniku. Problem ten jest regularnie zgłaszany i wydaje się być dość irytujący.

Choć stukanie nie oznacza, że silnik ulegnie awarii, są pewne rzeczy, które należy naprawić. W większości przypadków hałas pochodzi z uszkodzonych cewek zapłonowych, które można wymienić.

Najbardziej niezawodne modele Kia

2015 Kia Soul

Model 2015 jest ulubieńcem fanów z uwagi na jego ekscytujący wygląd i wydajność. Ma dużo miejsca na ładunek i wygodną kabinę.

Ma moc 164 KM, a mimo to pozwala oszczędzać na paliwie. Możesz znaleźć używanego Soula za rozsądną kwotę, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla ograniczonego budżetu.

2017 Kia Sorento

Model 2017 Sorento ma zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które rywalizują z nowszymi modelami. Osiąga również dobre przebiegi na paliwie, więc nie musisz się martwić, że wydasz więcej niż potrzeba.

Dzięki mocy 185 KM pod maską nie zabraknie Ci też emocji. Ciesz się jazdą, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

2020 Kia Telluride

Rok 2020 może być pierwszym rokiem dla modelu Telluride, ale ten model bije na głowę wszystkie rankingi, zwłaszcza jeśli potrzebujesz SUV-a. Przyjemnie się nim jeździ i ma luksusową kabinę.

Co więcej, nie wydasz na niego dużo. Nie tylko ceny są niskie, ale także koszty utrzymania są niższe niż w przypadku większości samochodów.

Najmniej niezawodne modele Kia

2013 Kia Optima

Nie ma modelu Kia, na który składano by więcej skarg niż na Optimę. Jednak rok modelowy 2013 wydaje się mieć najgorsze notowania.

Największym problemem tego modelu jest awaria silnika, o której mówiliśmy wcześniej. Biorąc pod uwagę wszystkie rzeczy, które mogą pójść nie tak, może to być jeden z najdroższych problemów.

2010 Kia Forte

Kia Forte z 2010 roku nie może być niezawodna. Mimo że kilka modeli Forte należy do najgorszych, ten rok zbiera więcej skarg niż inne. Bez względu na to, jak tanio można nabyć ten samochód, należy go unikać.

Jest to kolejny model Kia, który otrzymuje wiele skarg dotyczących silnika. Silnik może ulec całkowitej awarii i wymagać wymiany. Istnieje jednak również szansa, że będziesz musiał poradzić sobie z odgłosem stukania, o którym mówiliśmy wcześniej.

Czy Kia to dobry samochód do kupienia jako używany?

Ogólnie rzecz biorąc, nie można popełnić błędu, kupując samochód marki Kia. Większość renomowanych publikacji motoryzacyjnych zgadza się, że jest to jedna z trzech najbardziej niezawodnych marek na rynku. Ponadto producent ten oferuje wiele typów pojazdów do wyboru, niezależnie od tego, czy potrzebujesz wydajnego sedana, sportowego samochodu kompaktowego czy rodzinnego SUV-a.

Najlepszą częścią jazdy samochodem Kia jest jego cena. Porównując pojazdy innych marek z pojazdami Kia, zauważysz, że cena jest nie tylko niższa, ale i więcej jest w standardzie. Dodatkowo, koszt posiadania pozostaje na niskim poziomie przez lata. Należy tylko uważać, który model wybrać, ponieważ nie chcesz, aby był on podatny na awarie silnika, które zdarzały się w kilku rocznikach najpopularniejszych pojazdów.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl