Top 15 gadżetów do pielęgnacji samochodów

Top 15 gadżetów do pielęgnacji samochodów

​Samochody jak każdy produkt wymagają właściwej pielęgnacji i serwisowania. Niemniej jednak wielu użytkowników decyduje się na pozostawienie pielęgnacji swojego samochodu w rękach profesjonalnych zakładów jak myjnie, czy studia detailingu. Istnieje wiele środków i akcesoriów dedykowanych do pracy z samochodem, które pozwolą Wam na osiągnięcie najlepszego efektu wizualnego, jednocześnie zapewniając satysfakcjonującą pracę. W poniższym zestawieniu przedstawimy Wam najlepsze w naszej opinii gadżety do pielęgnacji samochodu, które nie tylko pozwolą Wam na utrzymanie go w nienagannym stanie, ale też dadzą dużo satysfakcji podczas pracy!

 1. ADBL Roller DA09

Maszyna polerska to obowiązkowe wyposażenie każdego garażu, niezależnie czy jesteśmy profesjonalistami czy tylko amatorami czystych samochodów. Maszyna ADBL Roller DA09 to podstawowa maszyna polerska spełniająca bazowe potrzeby każdego miłośnika czystego i lśniącego samochodu. Pozwala na szybkie i efektywne usunięcie nierówności z powierzchni lakieru, wypolerowanie zadrapań i zarysowań, a także na maksymalne wygładzenie powierzchni lakieru przed aplikacją wosku, lub powłok ochronnych.

 1. Work Stuff Squall

Squall to mikrofibrowa szczotka do czyszczenia felg samochodowych, która trafi w gust każdego miłośnika czystych kół. Jej delikatne wykończenie w połączeniu z solidną konstrukcją pozwala na bezpieczne oczyszczanie nawet najdelikatniejszych elementów bez ryzyka uszkodzenia lakieru, czy innych materiałów. Squall pozwala na dotarcie w najbardziej niedostępne miejsca jednocześnie pozwalając osiągnięcie najwyższej czystości przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa.

 1. ADBL Magic Sponge

ADBL Magic Sponge to uniwersalne akcesorium, które doskonale sprawdzi się przy wykonywaniu większości prac wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Ogólnym zastosowaniem Magic Sponge jest oczyszczanie różnorodnych powierzchni z zanieczyszczeń osadzonych głęboko w strukturze materiału. Działa w sposób podobny do glinek, jednocześnie pozostając środkiem uniwersalnym, który można zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu.

 1. ZviZZer Zestaw Handpuk

Zestaw Handpuk marki ZviZZer to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby przeprowadzić polerkę samochodu, jednak nie chce korzystać z maszyny polerskiej. Zestaw składa się z Handpuka, czyli charakterystycznego uchwytu do padów wykonanego z gąbki z trwałym rzepem po jednej stronie. Do uchwytu dołączony jest komplet padów ZviZZer do polerowania ręcznego, na który składają się pady polerskie w pięciu twardościach, odpowiadające kolejnym etapom polerowania, od mocno ściernego po finiszowy. Świetne wyjście w dziedzinie polerowania lakieru w domowych warunkach.

 1. Szczotka do wkrętarki Detailing Obsessed

Szczotka montowana na wkrętarce to świetne rozwiązanie dla każdego użytkownika oczekującego szybkiego i skutecznego czyszczenia tapicerki tekstylnej. Jej miękkie włosie pozwala na doskonałe oczyszczanie i wybijanie z powierzchni tkanin nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Ponadto fakt, iż współpracuje ona z wkrętarkami sprawia, że praca jest bardzo łatwa i efektywna.

 1. Zestaw pędzli Work Stuff

Pędzle Work Stuff od jakiegoś czasu wyznaczają trendy w kwestii użyteczności, jakości wykonania i ergonomii. Jeśli poszukujecie wysokiej jakości pędzli, które będą doskonale pracowały zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz a także nie będą ulegały szybkiej degradacji np. przez wzmożone wypadanie włosia, co często dotyka pędzle wyeksponowane na działanie chemii. Work Stuff to produkty doskonale dostosowane do pracy w środowisku samochodowym, a zestaw pędzli tej marki to prawdziwy must-have każdego miłośnika detailingu.

 1. Fireball Pin Towel

Mycie samochodu wiąże się z potrzebą osuszania karoserii przed aplikacją chemii zabezpieczającej, czy polerowaniem lakieru. W tej sytuacji najlepszym dostępnym produktem będzie Fireball Pin Towel. Pin Towel to ręcznik o bardzo wysokiej chłonności, który pozwala na bezpieczne i szybkie usuwanie wody z karoserii samochodów. Jego unikalna struktura pozwala na jednoczesne wchłanianie bardzo dużych ilości wody, jak i dokładne osuszanie powierzchni lakieru. Jest doskonałym wyborem dla każdego miłośnika detailingu!

 1. Fireball Wiadro Niebieskie z separatorem

Mycie samochodu wymaga zastosowania wiader do płukania gąbek, lub rękawic mikrofibrowych. Dzięki nim, a także dołączanym do nich separatorom, detailer minimalizuje ryzyko porysowania lakieru drobinkami zebranymi z karoserii podczas mycia. Wiadro Fireball to doskonały wybór nie tylko ze względu na optymalną pojemność i wytrzymałą konstrukcję, ale także przez wysokiej jakości separator dołączany do wiaderka.

 1. Work Stuff Clean Hands Tire Applicator

Aplikacja dressingów do opon nierzadko wiąże się z wysokim ryzykiem zabrudzenia rąk czy ubrań. Work Stuff Clean Hands to aplikator który pozwalana pewny chwyt i czyste nakładanie dressingu na powierzchnię opon. Doskonałe wyjście dla każdego miłośnika eleganckich, lśniących opon!

 1. Dmuchawa do lakieru

Dmuchawa do lakieru jest idealnym wyjściem, jeśli zależy Wam na zminimalizowaniu styku z powierzchnią lakieru. Nadaje się idealnie do wydmuchiwania wody z zagłębień w karoserii i trudno dostępnych miejsc. Doskonale wyprowadza wodę z przetłoczeń i przerw między elementami. Prawdziwy must-have dla każdego profesjonalisty i amatora precyzyjnego oczyszczania samochodów.

 1. Techkar Ssawka gięta szczelinowa

Ssawka Techkar jest narzędziem, które usprawni pracę każdego detailera. Elastyczna i wąska końcówka mocowana na odkurzaczach zmieści się w większości nawet najbardziej niedostępnych szczelin i pozwoli na odpowiednie odciągnięcie zabrudzeń, nie zaburzając siły ssącej odkurzacza. Doskonały dodatek do każdego odkurzacza, niezależnie od jego mocy czy rozmiaru.

 1. Vikan szczotka do śniegu

Szczotki Vikan to od pewnego czasu najwyższa półka jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracy na karoserii samochodowej. Odpowiednio przemyślane konstrukcje szczotek i ściągaczek tej firmy pozwalają na usuwanie wody i śniegu z powierzchni lakieru i szyb bez stwarzania ryzyka uszkodzenia którejkolwiek powierzchni. Szczotka do śniegu jest doskonałym akcesorium na czas zimy i przymrozków.

 1. WaxPro Szczotka do sierści

Szczotka do sierści WaxPro to doskonały dodatek do samochodu dla każdego miłośnika motoryzacji, który często podróżuje z pupilem. Silikonowe „włosie” szczotki doskonale zbiera sierść z powierzchni skóry i tkanin, oferując szybkie oczyszczanie siedzeń z wszelkich pozostałości po Waszych zwierzętach.

 1. Odkurzacz przenośny IPC Soteco Fox

Odkurzacz przenośny Soteco Fox jest jednym z najciekawszych rozwiązań technicznych dostosowanych do najlepszej mobilności i efektywności pracy. Fox oferuje siłę ssącą normalnej wielkości odkurzacza, pozostając urządzeniem przenośnym, zasilanym akumulatorami. Ponadto jego gabaryty pozwalają na przewożenie go w samochodzie, co dodatkowo sprawia że jest niezwykle poręcznym urządzeniem.

 1. ADBL Detailing Swabs

Detailing Swabs to odpowiedź na potrzeby właścicieli zmagających się z różnorodnymi zanieczyszczeniami zalegającymi we wnękach i zagłębieniach tapicerki, do których trudno jest dostać się przy użyciu standardowych mikrofibr. Doskonale dopasowują się do wszelkich szczelin, czy wlotów wentylacyjnych i pozwalają na optymalne doczyszczenie wnętrza pojazdu.

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie gadżetów do pielęgnacji pojazdów okazało się dla Was pomocne i znaleźliście w nim produkty które Was zainteresowały. Detailing czasami bywa trudnym zajęciem, jednak z nimi stanie się on dla Was czystą przyjemnością!

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl