Wskazówki dotyczące konserwacji samochodu podczas zamknięcia COVID-19

Wskazówki dotyczące konserwacji samochodu podczas zamknięcia COVID-19

Udostępnij Facebook Twitter

Wygląda na to, że przedłużone zwolnienie z pracy spowodowane pandemią koronawirusa może potrwać do początku maja, co oznacza, że nasze samochody są zaparkowane dłużej niż zwykle i są mało używane.

W związku z zaleceniami rządu brytyjskiego, aby pozostać w domu i wychodzić z domu tylko z określonych, niezbędnych powodów, Lexus przygotował kilka wskazówek, jak konserwować samochód, aby mieć pewność, że pozostanie w doskonałym stanie...

Sprawdź ciśnienie w oponach Upewnij się, że opony są w pełni napompowane do zalecanego poziomu. Dobrym pomysłem jest powtórzenie tego procesu, gdy po raz pierwszy prowadzisz samochód po długim okresie nieużywania.

Przechowywanie samochodu Dokładnie wyczyść samochód wewnątrz i na zewnątrz, a jeśli przechowujesz go w garażu, upewnij się, że jest całkowicie suchy przed odstawieniem go na miejsce.

Jeśli planujesz przechowywać samochód w garażu, upewnij się, że wybrany obszar przechowywania oferuje dużą wentylację. Jeśli miejsce jest bezpieczne, można rozważyć otwarcie jednego z okien samochodu w niewielkim stopniu, aby przewietrzyć wnętrze. Jeśli to zrobisz, być może będziesz musiał zmienić ustawienia alarmu samochodowego, aby zapobiec uruchomieniu czujnika włamania - więcej informacji na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi swojego samochodu.

Wyłączenie hamulca postojowego Korzystne może być pozostawienie pojazdu z wyłączonym hamulcem postojowym, aby zapobiec zaciągnięciu się hamulców, ale rób to tylko wtedy, gdy masz pewność, że samochód stoi na równym terenie i nie zamierza ruszyć. Upewnij się, że skrzynia biegów jest ustawiona na "P" dla parkowania, a jeśli masz samochód ręczny, włącz pierwszy bieg i umieść kliny lub kliny, jeśli je masz, pod kołami.

Odłóż kluczyki do samochodu Jeśli nie planujesz jeździć samochodem przez dłuższy czas, odłóż kluczyk w bezpieczne miejsce i nie noś go w kieszeni. Zapobiegnie to niepotrzebnemu "budzeniu się" samochodu, jeśli przypadkiem przejdziesz obok niego w garażu lub na podjeździe.

Jeśli samochód jest wyposażony w funkcję inteligentnego otwierania i zamykania drzwi, ale system nie jest używany przez dłuższy czas, automatycznie włącza się funkcja oszczędzania akumulatora, aby zapobiec rozładowaniu akumulatora 12 V.

Regularne uruchamianie samochodu Benzyna/olej napędowy Samochody Toyoty i Lexusa z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi wyposażone są wyłącznie w akumulator 12 V, który zapewnia energię potrzebną do uruchomienia silnika. Regularne uruchamianie pojazdu z konwencjonalnym silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym wymaga około 20 minut pracy, aby w akumulatorze znalazło się to, co zostało usunięte podczas rozruchu, dlatego w celu utrzymania akumulatora w dobrym stanie zaleca się uruchamianie silnika przez pewien czas przynajmniej raz w tygodniu. Czas potrzebny do naładowania akumulatora zależy od modelu.

Hybrydy Hybrydy Toyoty i Lexusa zawierają zazwyczaj dwa akumulatory: akumulator 12 V (który zasila takie systemy jak reflektory i system audio) oraz wysokonapięciowy akumulator systemu hybrydowego (który dostarcza energii do uruchomienia silnika spalinowego i napędzania silników elektrycznych).

Najprostszym sposobem na utrzymanie poziomu naładowania obu tych akumulatorów jest po prostu przejście przez normalną procedurę rozruchu: wciśnięcie przycisku Start z nogą na hamulcu do momentu, aż na desce rozdzielczej zapali się kontrolka "Ready". Wcześniejsze modele hybrydowe mogą mieć stacyjki z kluczykiem do uruchamiania samochodu.

Lexus zaleca wprowadzenie samochodu w tryb "Ready" na około 60 minut (nie trzeba trzymać nogi na hamulcu), po czym wyłączenie go ponownie i powtarzanie procesu co kilka tygodni. Należy zawsze stosować się do zaleceń rządowych dotyczących dystansu społecznego i koronawirusa (Covid-19) i nie pozostawiać samochodu bez nadzoru, gdy jest włączony. Gdy samochód jest w trybie "Gotowości", możesz usłyszeć i poczuć, że silnik spalinowy zaczyna pracować, co jest normalną częścią procesu samodoładowania. Może Cię kusić, aby włączyć radio, aby umilić sobie czas, lub włączyć inne systemy, ale będą one zużywać niewielkie ilości energii elektrycznej, więc najlepiej je wyłączyć.

Upewnij się, że hamulec postojowy jest włączony; nie musisz jechać na przejażdżkę, choć musimy podkreślić, że procedura ta powinna odbywać się w dobrze wentylowanym miejscu - warto wziąć to pod uwagę, jeśli parkujesz swój samochód w garażu.

Utrzymywanie akumulatora w stanie naładowania

Jeśli masz ładowarkę 12V lub ładowarkę z panelem słonecznym i jesteś pewny siebie używając ich, to są one dobrym rozwiązaniem, aby utrzymać akumulator w pełni naładowany podczas postoju pojazdu przez pewien okres czasu. Możesz rozważyć inteligentną ładowarkę, która będzie ładować akumulator tylko wtedy, gdy jest to konieczne, ale te będą prawdopodobnie droższe.

Oszczędność na podatku Jeśli pojazd będzie przechowywany na terenie prywatnym (np. w garażu) przez okres jego przechowywania, można rozważyć złożenie wniosku o ustawowe powiadomienie o wyłączeniu z ruchu drogowego (SORN). Informuje to DVLA, że samochód jest wyłączony z ruchu drogowego i otrzymasz zwrot podatku za wszystkie pozostałe pełne miesiące. Jednak nie będziesz mógł legalnie jeździć swoim samochodem, dopóki nie opodatkujesz go ponownie, więc jest to wskazane tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że nie będziesz używał swojego samochodu przez dłuższy czas.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl