Niewidzialna wycieraczka: Poznaj wygodny i bezpieczny sposób na jazdę w deszczu!

Niewidzialna wycieraczka: Poznaj wygodny i bezpieczny sposób na jazdę w deszczu!

Trudno sobie wyobrazić jak bardzo trwała może być niewidzialna wycieraczka. Niektóre takie preparaty mogą nam zastępować nawet mechaniczne wycieraczki. Po ich nałożeniu na szybę mogą działać nawet po tym jak minie rok i nie uda się ich zmyć płynem do szkła.

Niewidzialne wycieraczki to takie substancje, które po nałożeniu na szybę będą w trakcie jazdy sprawiać, że woda pędem powietrza formuje się w krople i będzie przez to powietrze spływać razem z brudem. Może to być nieco dziwne, ale warto dowiedzieć się jak to działa. Jest to bowiem produkt, który określa się jako hydrofobowy a więc odpychający wodę. Działa to tak, że, jeśli posmaruje się taką substancją szybę będzie można mieć powłokę, która będzie w stanie zagwarantować nam motyw niewidzialnej wycieraczki.

Niewidzialna wycieraczka

Produktów na rynku o takim charakterze jest już bardzo wiele. Są tam jedno, dwu czy nawet trzyskładnikowe produkty. Wymagają one bardzo dokładnego przygotowania szyby i potem delikatnego aplikowania. Najprostsze preparaty tworzyć będą na szybkie powłokę, która może się utrzymywać kilka tygodni. Te droższe gwarantują efekty na długi czas. Zalety można łatwo zauważyć, ponieważ na szybie już nie będzie brudnej obwódki wokoło pola czyszczonego przez zwykłe wycieraczki. W ten sposób mamy takie wrażenie, że ta nasza szyba wygląda na to, że jest czystsza.

Po jakimś czasie będzie można jeszcze zauważyć, że tworzy się coś na kształt schodka pomiędzy polem oczyszczanym przez mechaniczne wycieraczki a tym, gdzie one nie pracują. Te zwykłe muszą pracować, gdy samochód jedzie zbyt wolno, by pęd powietrza zepchnął wodę. Taki schodek w niczym nie będzie nam przeszkadzał.

Wycieraczki samochodowe

Efekt działania powłoki będzie się oczywiście pojawił w czasie szybkiej jazdy, gdy już nie będzie trzeba używać wycieraczek, albo będzie można je używać wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Dlatego jest to taki produkt, który może się perfekcyjnie sprawdzić. Jeśli go wykorzystamy raz zobaczymy, że to przede wszystkim większy komfort dla kierowcy auta.

Hydrofobowa ochrona bocznych szyb

Wycieraczka taka może się przydawać nie tylko na przedniej szybie. Świetne efekty będziemy mieli, jeśli pokryjemy nimi boczne szyby. Przez długi czas będą się one wolniej brudzić. Można także nanieść ten produkt na to miejsce, gdzie pióra wycieraczek nie będą dostawać. Także tutaj efektem może być naturalne oczyszczenie miejsc. Wydaje się, że można właśnie kłaść ten preparat na to miejsce, gdzie nie będzie czyszczenia zwykłych wycieraczek. Natomiast w miejscach, gdzie są te gumowe pióra już będzie można sobie to odpuścić one same sobie spokojnie będą radzić z usuwaniem wody.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl