Wskazówki i porady dotyczące jazdy samochodem hybrydowym

Wskazówki i porady dotyczące jazdy samochodem hybrydowym

Kultura samochodów hybrydowych w jest ledwie nowa i niewiele pojazdów reprezentuje ten segment krajowego rynku samochodowego. Prawie wszyscy rodzimych i światowych producentów samochodów planują wkrótce uruchomić swoje hybrydowe kreacje w krajowym przemyśle motoryzacyjnym. Jednak istnieją takie jak Toyota Prius, który sprawił, że kraj zyskał nabywców świadomych pojazdu hybrydowego. Takie pojazdy są zarówno paliwooszczędne, jak i ekologiczne, a tym samym chronią środowisko przed szkodliwą emisją CO2. Ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystkie pojazdy hybrydowe składają się z różnych trybów jazdy, które mogą być wybierane w zależności od przydatności kierowcy. Nie jest konieczne, aby samochód elektryczny wytwarzał większe przebiegi, dopóki i dopóki nie będzie prowadzony ostrożnie. Istnieją pewne wskazówki i rady, za pomocą których ludzie mogą prawidłowo konserwować swój hybrydowy pojazd elektryczny i są one jednym:

Toyota Prius

  • Ludzie powinni spędzić trochę czasu ze swoim samochodem elektrycznym i zapoznać się z jego różnymi konsolami. Samochody te posiadają zintegrowany hybrydowy wyświetlacz informacyjny, dzięki któremu można zdobyć wiedzę o tym, ile energii jest rzeczywiście zużywane lub niepotrzebnie marnowane.
  • W hybrydowym samochodzie elektrycznym są zazwyczaj trzy tryby jazdy - EV, ECO i Power. Tryb EV pozwala na pracę samochodu wyłącznie na zasilaniu akumulatorowym i jest uważany za najlepszy do jazdy w mieście. Tryb ECO pomaga w monitorowaniu różnych funkcji elektrycznych samochodu, a tym samym utrzymuje energię. Z kolei tryb Power wykorzystuje połączenie akumulatora i konwencjonalnego silnika, aby przyspieszyć samochód z większą mocą. Ludzie powinni uważnie wybierać spośród tych trybów i unikać długotrwałego zużycia dodatkowej energii.
  • Automatyczna skrzynia biegów w prawie wszystkich pojazdach hybrydowych jest oznaczony R (wsteczny), D (napęd), B (hamowanie silnika) i N (neutralny). Podczas gdy samochód utknął w sytuacji start-stop ruchu drogowego, zaleca się, aby nie umieścić skrzyni biegów na N, gdy samochód jest na biegu jałowym. Takie postępowanie może uniemożliwić wytworzenie prądu, a cały sok z akumulatora zostanie szybko rozładowany.
  • Delikatne użycie pedałów hamulca i sprzęgła pomaga w zwiększeniu wydajności samochodu elektrycznego, a tym samym w zwiększeniu jego efektywności paliwowej. Delikatne hamowanie daje również efekt w postaci właściwego hamowania regeneracyjnego, dzięki któremu akumulator ładuje się za każdym razem, gdy pojazd zwalnia. Skutkuje to znacznym zwiększeniem zasięgu samochodu w trybie EV. Zalecane jest również korzystanie z opcji tempomatu podanego w hybrydowym pojeździe elektrycznym. Tempomat pomaga w utrzymaniu poziomu energii, utrzymując samochód na stabilnym poziomie przy średniej prędkości, a także zapewniając jego większe przebiegi na wszystkich rodzajach dróg.
  • Oprócz tych punktów, można również rozważyć normalne porady, które są uważane za odpowiednie również dla zwykłych samochodów. Prawie wszystkie energooszczędne samochody są wynikiem lepszej dynamiki jazdy, np. unikania jałowej pracy samochodu, zdejmowania dodatkowego ciężaru z samochodu i mądrego korzystania z konsoli elektronicznych. Jeśli wszystkie te punkty zostaną prawidłowo wdrożone, każdy samochód może stać się wydajny pod każdym względem i może być bardziej wytrzymały w dłuższej eksploatacji.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl