Prosty detailing - szybka przemiana samochodu

Prosty detailing - szybka przemiana samochodu

Quick detailing to termin, który cieszy się coraz większą popularnością nie tylko na zachodzie Europy, ale również w Polsce. Najłatwiej zdefiniować go jako pomysł na pielęgnację pojazdu pomiędzy poszczególnymi jego myciami. W jego ramach można wskazać na szereg działań, które są podejmowane po to, aby usuwać nawet drobne zabrudzenia, kurz oraz pył z łatwością osadzający się na powierzchni samochodu.

Quick detailing

Warto przy tym wspomnieć, że istnieje cała gama produktów, które znajdują zastosowanie jedynie w takiej sytuacji. W czasie zabiegów związanych z szybkim detailingiem najczęściej zastosowanie znajdują takie produkty, które wystarczy jedynie nanieść na powietrze, a następnie można już przystąpić do ich usuwania, najczęściej z pomocą wykonanego z mikrofibry ręcznika. Sam termin quick detailing narodził się w Stanach Zjednoczonych już na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Właśnie wtedy też na rynku samochodowym pojawiły się pierwsze spraye. Ich nadrzędną rolą było wspieranie procesu osuszania pojazdu, spraye pomagają bowiem skraplać wodę, a tym samym przeciwdziałają smugom, które powstają podczas wycierania samochodu. Spray przydaje się jednak i wówczas, gdy mamy problemy z poradzeniem sobie z niewielkimi ilościami kurzu, jaki osadza się na samochodzie pomiędzy jego jednym i drugim myciem. Oczywiście, kluczowe znaczenie ma w tym wypadku możliwość podniesienia połysku auta nawet pomimo tego, że nie włożyliśmy w to wielkich nakładów pracy.

Blask samochodu

W tym okresie promowane były zresztą właśnie produkty stworzone z myślą o osobach zapracowanych, był to więc znakomity czas dla produktów, które wspierały pielęgnację samochodu, a jednocześnie nie wymagały od swoich użytkowników zbyt dużego zaangażowania sił. Takie rozwiązania są cenione do dziś, choć propozycje dostępne obecnie w sprzedaży są znacznie bardziej zaawansowane niż te, które pojawiły się na rynku przed trzydziestu laty. Przykładem mogą być tu choćby woski, które zostały zaopatrzone w nowe składniki naturalne i sympatyczne. Wpływa to nie tylko na wygląd lakieru, ale i na trwałość zastosowanego zabezpieczenia.

Pielęgnacja pojazdu

Oczywiście, quick detailing to nie tylko środki, które pozwalają na odzyskanie przez samochód dawnego blasku. O jego skuteczności w dużej mierze decyduje to, jak postępuje się z samym lakierem. Kluczowe jest tu unikanie pełnego słońca, należy też pamiętać o tym, że preparat powinien być nanoszony stopniowo, element po elemencie, a następnie od razy docierany czystą ściereczką aż do momentu, w którym będziemy zadowoleni z powierzchni wolnej od plamek i smug. Również w tej branży mamy do czynienia z nowościami.

Myjnie bezwodne

Tu w szczególny sposób na uwagę zasługują rozwiązania, które pozwalają na bezwodne mycie samochodu. Oczywiście, ich stosowanie ma sens jedynie przy zachowaniu daleko posuniętej ostrożności, jeśli bowiem zabrudzeń jest tyle, że nieuniknione wydaje się klasyczne mycie, można domniemać, że mycie bezwodne przyczyni się do zwiększenia rys i defektów. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, jakiego rozwiązania powinniśmy użyć, kluczowe znaczenie powinno mieć dla nas zdefiniowanie, na osiągnięciu jakiego celu zależy nam najbardziej.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl