Czy Volkswageny to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Czy Volkswageny to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Volkswagen to popularna niemiecka marka, o której w ciągu ostatnich kilku lat było głośno z powodu skandali związanych z emisją spalin. Można się jednak zastanawiać, czy Volkswageny to dobre samochody i czy są niezawodne?

Volkswageny są dobrymi samochodami, jeśli chodzi o technologię, bezpieczeństwo i koszty eksploatacji. Zdarzają się jednak sytuacje, w których do obsługi lub konserwacji potrzebny jest specjalnie przeszkolony mechanik, co może drastycznie zwiększyć wydatki na te modele.

W tym przewodniku omawiamy niezawodność linii Volkswagena. Przedstawiamy również kilka najlepszych modeli, które warto wybrać i kilka, których należy unikać.

Spis treści show Czy Volkswageny to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Historia Volkswagena Czy Volkswageny są niezawodne? Jakie są najczęstsze problemy Volkswagena? 1. Wycieki oleju 2. Wycieki płynu chłodzącego 3. Dymienie z wydechu 4. Problemy z emisją spalin Najbardziej niezawodne modele Volkswagena 2011 Volkswagen Jetta 2016 Volkswagen Tiguan 2018 Volkswagen Passat Najmniej niezawodne modele Volkswagena 2019 Volkswagen Jetta 2018 Volkswagen Atlas Czy Volkswagen to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Volkswageny to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Wiele modeli Volkswagena uzyskało najwyższe oceny w testach zderzeniowych. Można znaleźć wiele z nich z pięcioma gwiazdkami od NHTSA i kilka innych, które zdobyły najwyższe noty od IIHS.

Jednak w niektórych ostatnich modelach wystąpił jeden drobny problem, który uniemożliwił tym samochodom zdobycie najwyższych wyróżnień. Organizacje zajmujące się bezpieczeństwem uznały, że nowsze reflektory nie zapewniają wystarczającej widoczności na poboczu drogi.

2. Silnik

Silnik Volkswagena zaspokoi wszelkie potrzeby. Można znaleźć starsze modele wysokoprężne, a także silniki elektryczne.

Przy odpowiedniej konserwacji możesz oczekiwać, że Twój Volkswagen przejedzie znacznie więcej niż 100 000 mil, zwłaszcza jeśli masz silnik 1.8L. Jest to kompaktowy wybór, ale ma większą moc niż silniki o pojemności 2,5 litra. Pozwala także zaoszczędzić pieniądze na paliwie. W nowszych modelach Volkswagena wybór silników jest znacznie szerszy.

Ogólnie rzecz biorąc, silniki wysokoprężne Volkswagena są bardziej niezawodne niż silniki benzynowe. Silniki benzynowe 1.4 TFSI i TSI borykały się z wieloma problemami, w tym ze stopionymi tłokami, uszkodzonym łańcuchem rozrządu i innymi poważnymi problemami.

3. Rdza i karoseria

Volkswagen z dumą oferuje 12-letnią ochronę przed rdzą, głównie dlatego, że większość pojazdów nie ulega korozji. Większa część składu nigdy nie doczeka się rdzy.

Są jednak pewne wrażliwe miejsca, które należy uważnie obserwować. Jeśli rdza miałaby się pojawić, to na przednich narożnikach dachu, za tablicą rejestracyjną lub na styku tylnego zderzaka z błotnikiem.

4. Wyposażenie i technologia

Volkswagen, wraz z innymi niemieckimi producentami samochodów, oferuje najnowsze rozwiązania techniczne. W najnowszych modelach można zauważyć, że wiele z najbardziej zaawansowanych technologii należy do wyposażenia standardowego.

Dodatkowo, starsze modele są wyposażone w niektóre technologie, które można znaleźć w dzisiejszej linii. Możesz zaoszczędzić pieniądze na używanym samochodzie VW, nie rezygnując z pożądanych funkcji.

5. Osiągi

Volkswagen oferuje wiele opcji osiągów, które zaspokoją wszelkie potrzeby. Jeśli szukasz paliwooszczędnego sedana, który zapewnia dużą moc, znajdziesz go w ofercie VW.

Ponadto dostępne są zabawne samochody sportowe, hatchbacki i SUV-y dla każdego stylu życia. Co najciekawsze, najnowsza linia samochodów hybrydowych i elektrycznych ma na celu pomóc światu stać się bardziej ekologicznym.

6. Przystępność cenowa

Marka Volkswagen nie należy do najtańszych w całej grupie. Jeśli porównasz ją z innymi pojazdami tej samej wielkości, często zapłacisz więcej.

Chociaż cena nie będzie taka, jak w przypadku luksusowego modelu, możesz oczekiwać, że zapłacisz za niemiecką inżynierię. Mimo to warto rozważyć kilka modeli przyjaznych dla budżetu, jeśli pieniądze są ograniczone.

7. Koszt posiadania

Samochody Volkswagena charakteryzują się rozsądnym kosztem posiadania. Największą część kosztów posiadania stanowi cena zapłacona za pojazd.

Poza tym, powinieneś zaoszczędzić przyzwoitą ilość paliwa i mieć minimalną amortyzację. Ogólnie rzecz biorąc, linia VW oferuje przyzwoitą inwestycję w czasie.

8. Koszty napraw i obsługi technicznej

Marka Volkswagen zapewnia średnie koszty napraw i obsługi technicznej. Roczny koszt naprawy może być średni wśród najlepszych marek.

Samochód wymaga również regularnego serwisowania i napraw. Jednak stopień nasilenia problemów jest zwykle niższy niż w przypadku większości innych marek.

CZYTAJ WIĘCEJ: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Historia Volkswagena

Deutsche Arbeitsfront, nazistowska organizacja związkowa, założyła Volkswagena w 1937 roku, aby stworzyć samochód dla ludzi. Hitler chciał, aby samochód mógł przewozić dwie osoby dorosłe i troje dzieci, był niedrogi i miał tylny silnik chłodzony powietrzem.

Pierwszy samochód został zaprojektowany przez Ferdinanda Porsche. W KdF-Stadt, znanym dziś jako Wolfsburg, zbudowano fabrykę.

Do 1939 roku Volkswagen musiał dostarczać pojazdy dla wojska. Do produkcji pojazdów firma wykorzystywała ponad 15 000 robotników niewolniczych z obozów koncentracyjnych. W 1945 r. fabryka została zbombardowana, a region przejęli Amerykanie, którzy przekazali kontrolę Brytyjczykom. Następnie przekształcono ją w magazyn konserwacyjny.

W 1945 roku armia brytyjska wykorzystała fabrykę do wyprodukowania 20 000 pojazdów. Zaoferowano ją również za darmo producentom samochodów z całego świata, a nawet Henry'emu Fordowi. Nikt jednak nie chciał tej fabryki. Volkswagen został pozostawiony sam sobie, by usychał.

Nie trzeba było jednak długo czekać, aby firma odzyskała siły. Do 1955 roku sprzedaż modelu Beetle osiągnęła milion sztuk. W 1964 r. Volkswagen kupił także firmę Auto Union, do której należało Audi. Zakup ten umożliwił firmie VW zdobycie ogromnego postępu technologicznego, w tym silników chłodzonych wodą i napędu na przednie koła.

VW rozpoczął intensywne działania w celu zebrania innych marek. Na przełomie tysiącleci grupa Auto Group nabyła Bugatti, Lamborghini i Bentleya. Najciekawsza jest jednak relacja, która trwała między VW a Porsche. W 2005 r. Porsche zwiększyło swoje udziały w VW z 5% do 20%. Ostatecznie udział ten wzrósł do prawie 31%, zanim Porsche próbowało przejąć VW, ale doszło między nimi do konfliktu. W 2012 r. VW faktycznie kupił Porsche.

W 2015 r. firmę dotknął ogromny skandal związany z emisją spalin. Odkryto, że producent samochodów stosował urządzenia obniżające sprawność silnika, aby zmienić poziom emisji podczas testów. W sumie firma wypłaciła do tej pory ponad 20 miliardów dolarów kar.

RELATED: Jakie marki należą do Volkswagena?

Czy Volkswageny są niezawodne?

Samochody Volkswagena regularnie pojawiają się na listach najbardziej niezawodnych samochodów. Jednak według Consumer Reports Volkswagen znalazł się na 24 miejscu, czyli daleko od czołówki, ale też nie na samym dole. Firma znajduje się również w dolnej połowie rankingu J.D. Power Vehicle Dependability Study.

Najważniejsze jest jednak badanie samego modelu. Niektóre pojazdy VW przekraczają oczekiwania, podczas gdy inne pozostawiają klientów z pytaniem, co poszło nie tak.

Jakie są najczęstsze problemy Volkswagena?

1. Wycieki oleju

Samochody Volkswagen mogą cierpieć z powodu wycieków oleju, zwłaszcza jeśli nie były konserwowane. Olej wycieka ze słabych elementów, które uległy uszkodzeniu w wyniku działania szlamu i zanieczyszczeń.

Wyciek może pochodzić z uszczelek wałka rozrządu, uszczelek pokrywy zaworów lub uszczelek wału korbowego. Może również pochodzić z pierścienia uszczelniającego O-ring lub uszczelki napinacza łańcucha rozrządu.

2. Wycieki płynu chłodzącego

Płyn chłodzący może zacząć wyciekać z pompy wodnej. Może on także wyciekać z łożysk wewnętrznych lub uszczelek, ponieważ części te stają się słabe.

Jeśli z silnika wydobywa się para wodna, wyciek może mieć początek przy kołnierzu płynu chłodzącego. Jeśli płyn chłodniczy wydobywa się spod pojazdu, problemem może być chłodnica.

Pompy wodne w samochodach Volkswagen są często napędzane przez pasek rozrządu, więc jeśli pompa wodna zacznie przeciekać, może być konieczna wymiana paska rozrządu, co może być kosztowne.

3. Dym z wydechu

Dym wydobywający się z wydechu często wskazuje na wyciek płynu chłodzącego. Możliwe, że masz do czynienia z uszkodzoną uszczelką głowicy, co może być kosztowną naprawą.

Istnieje również możliwość pęknięcia bloku silnika lub odkształcenia głowicy cylindrów. W takim przypadku podczas jazdy może być wyczuwalny zapach palącego się oleju.

4. Problemy z emisją spalin

W nowszych silnikach Volkswagena występują problemy powodujące zapalenie się kontrolki "check engine". Wynika to głównie z dążenia do niskiego zużycia paliwa przy jednoczesnym niskim poziomie emisji spalin. Takie elementy, jak przepustnice, chłodnice EGR i zawory EGR są znane z tego, że ulegają uszkodzeniu, a ich naprawa może być dość kosztowna.

Najbardziej niezawodne modele Volkswagena

Oto lista najczęściej spotykanych dobrych modeli Volkswagena. Należy jednak uważać, aby wybrać dobry silnik do swojego samochodu. Zanim podejmiesz decyzję, dokładnie zapoznaj się z ocenami konsumentów.

2011 Volkswagen Jetta

Jetta zawsze była znana jako niezawodny samochód, ale rok modelowy 2011 przyniósł jej całkowitą zmianę wyglądu. Ten mniejszy samochód charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem paliwa i dużą mocą.

Jest również bardzo wygodny, niezależnie od tego, czy siedzisz na przednich, czy tylnych siedzeniach. Dzięki dobrym wynikom w zakresie bezpieczeństwa możesz podróżować ze spokojem.

2016 Volkswagen Tiguan

Tiguan korzysta z tej samej platformy co Audi Q3, ale za znacznie niższą cenę. Ten SUV jest sportowy, praktyczny i wydajny - wszystko w jednym.

Standardowe skórzane fotele i podgrzewane przednie siedzenia pozwalają cieszyć się luksusem za mniejszą cenę. Dodatkowo, jest on oceniany jako jeden z najbardziej niezawodnych, więc masz o wiele mniej powodów do zmartwień.

Volkswagen Passat 2018

W 2018 roku bazowym silnikiem został turbodoładowany czterocylindrowiec, który zapewnia mnóstwo niezawodnej mocy. W tej linii dostępny jest również model GT.

Passat zapewnia więcej miejsca we wnętrzu niż Jetta. Ma też większą przestrzeń bagażową, zaprojektowaną z myślą o większych możliwościach.

Najmniej niezawodne modele Volkswagena

2019 Volkswagen Jetta

Podczas gdy Jetta była popularnym samochodem przez większość lat, w 2019 roku wydaje się, że całkowicie zawiodła. Consumer Reports przyznał jej ocenę niezawodności 1 na 5, co spowodowało, że jest to najgorszy mały samochód na liście.

Model ten cierpi z powodu szlifującej się skrzyni biegów, ale dealerzy twierdzą, że to normalne. Wydaje się również, że ma wadliwe części nadwozia, które powodują, że kierowcy martwią się o integralność strukturalną.

2018 Volkswagen Atlas

Atlas nie otrzymał dobrych ocen, odkąd został wydany w 2017 roku, ale ten konkretny model jest oceniany najgorzej. Organizacja Consumer Reports wystawiła ocenę niezawodności na poziomie 1 na 5.

Ten SUV cierpi z powodu wadliwych wtryskiwaczy paliwa i nadmiernego hałasu silnika. Jest mało prawdopodobne, aby silnik był w stanie wytrzymać przez długi czas.

Czy Volkswagen to dobry samochód do kupienia jako używany?

Ogólnie rzecz biorąc, Volkswagen dobrze wypada w rankingach niezawodności i nadal wprowadza najnowsze technologie. Mimo to należy bardzo uważać, jaki model się wybiera, ponieważ niektóre z nich nie są tak niezawodne, jak powinny być. Przy odrobinie staranności możesz znaleźć Volkswagena, który będzie działał jeszcze przez wiele lat w przyszłości.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl