Top 10 najbardziej nierozważnych nawyków kierowców

Top 10 najbardziej nierozważnych nawyków kierowców

Brak wyraźnej sygnalizacji został uznany za najbardziej nierozważne zachowanie na brytyjskich drogach, zgodnie z ankietą RAC Insurance.

Prawie sześciu na dziesięciu (58%) ankietowanych kierowców stwierdziło, że brak wyraźnej sygnalizacji lub brak sygnalizacji w ogóle jest ich najważniejszym niegrzecznym zachowaniem za kierownicą, wyprzedzając zajęcie środkowego pasa na autostradzie (56%) i jazdę zbyt blisko samochodu z przodu, na którą głosowała ponad połowa (51%).

Kolejne najpopularniejsze odpowiedzi w pierwszej piątce zachowań kierowców, które najbardziej denerwują innych, to: złość na innych kierowców (46%) i samowolne parkowanie (45%).

Co ciekawe, kiedy kierowcy zostali poproszeni o określenie, co sprawia, że są uprzejmymi i rozważnymi kierowcami, największy odsetek - siedmiu na dziesięciu (69%) - podał odpowiedź "zawsze dziękuje kierowcom, którzy przepuszczają ich na skrzyżowaniu, ustępując im miejsca".

Sześciu na dziesięciu (59%) uznało, że jest to zwalnianie przy wyprzedzaniu koni, a połowa (49%) stwierdziła, że daje rowerzystom dużo miejsca. Wyraźne wskazywanie kierunku jazdy było czwartą najpopularniejszą odpowiedzią (48%), ale znacznie wyprzedzającą "pozostawienie dużego odstępu za samochodem jadącym z przodu", którą wymieniło 40% respondentów.

kierowca

Prawie wszyscy ankietowani kierowcy określili siebie jako uprzejmych i rozważnych kierowców - tylko 1% nie określił się jako uprzejmy i rozważny - ale uważają, że zła jazda jest zbyt częstym widokiem na krajowych drogach, a tylko 4% stwierdziło, że jest mało prawdopodobne, aby widzieli bezmyślne zachowanie podczas typowej półgodzinnej jazdy.

Podczas gdy każdy kierowca ankietowany przez RAC Insurance uważał, że ważne jest okazywanie szacunku innym użytkownikom dróg, prawie połowa (46%) nie wiedziała, że "bycie rozważnym" jest wymienione w kodeksie drogowym.

Rzecznik RAC Insurance Simon Williams powiedział: "Istnieje wiele różnych zachowań za kierownicą, które zmotoryzowani klasyfikują jako niewybredne, z których większość obejmuje celowe działania, które są rażąco bezmyślne, ale najwyższa odpowiedź 'nie wskazując wyraźnie' jest prawdopodobnie bardziej spowodowana niezrozumieniem lub zapomnieniem.

"Zamieszanie, które może powodować, jest bez wątpienia odpowiedzialne za, w najgorszym przypadku: wypadki, a w najlepszym: niepotrzebne zmarnowane sekundy oczekiwania tylko po to, aby dowiedzieć się, że kierowca tak naprawdę nie jechał tam, gdzie myślałeś, że jechał.

"Największym przykładem 'zamieszania związanego z kierunkowskazami' są ronda. Wydaje się, że istnieją różne szkoły myślenia o tym, jak sygnalizować na rondzie i bardzo niewiele z nich stosuje się do zasad określonych w artykule 186 Kodeksu Drogowego. Gdyby więcej z nas stosowało się do zasad wskazywania, prawdopodobnie byłoby mniej stłuczek na rondach."

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl