Najpopularniejsze kosmetyki samochodowe

Najpopularniejsze kosmetyki samochodowe

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak poprawić wygląd naszego samochodu, nie powinniśmy mieć wątpliwości, co do tego, że pomogą nam w tym błyszczące felgi i zachwycające swoją głęboką czernią opony. Oczywiście, nie ma mowy o takim efekcie, jeśli nie zadbamy o to, aby pod ręką znalazł się spray przeznaczony do eliminowania brudu z felg.

Spray taki działa zwykle na bardzo prostej zasadzie, aby zadziałał wystarczy więc rozpylić preparat, a następnie pozostawić go na piętnaście minut i spłukać. Gdy nawierzchnia już się błyszczy, dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie specjalnego wosku do felg. To właśnie dzięki niemu efekt utrzymuje się jeszcze przez długi czas.

Pielęgnacja opon

Utrzymanie w czystości opon również nie powinno być trudne, w sprzedaży dostępne są bowiem nie tylko przeznaczone do nich czernidła, ale również pasty, pianki, spraye oraz żele. Kosmetyki tego typu są wybierane przede wszystkim po to, aby pogłębić czerń gumy, okazuje się jednak, że są w stanie pełnić także kilka innych funkcji. Najczęściej sprawiają, że opony są mniej podatne na pękanie. Solidnej jakości kosmetyki wykazują się też odpornością na zmywanie, co sprawia, że nie trzeba sięgać po nie wcale zbyt często.

Jeśli chcemy uporać się z brudem na nielakierowanych listwach i zderzakach. I tu znakomicie sprawdza się czernidło, choć warto zastanowić się również nad specjalistycznymi płynami znanymi z tego, że skutecznie pogłębiają kolor, a jednocześnie tworzą wodoodporną powłokę, która chroni elementy pokryte za jej pośrednictwem tak przed brudem, jak i przed niewielkimi uszkodzeniami. Sytuacja komplikuje się nieco bardziej, gdy zastanawiamy się nad tym, jak wyczyścić szyby, lusterka oraz reflektory.

W takim przypadku można sięgnąć po spraye, pianki oraz płyny znane nie tylko z tego, że nie zostawiają smug, ale i z tego, że mogą skutecznie chronić szklane powierzchnie przed brudem. Innym ciekawym rozwiązaniem jest „niewidzialna wycieraczka’. Jeśli rozprowadzimy ją na szybie przyczynimy się do przyspieszenia procesu skraplania się wody, a to sprawia, że natychmiast spłynie ona z szyby. Ta ostatnia będzie dzięki temu szybciej sucha.

Preparaty do samochodu

Impregnacja dachu cabrio

W kabrioletach najczęściej instalowane są dachy, które wykonano z materiałów tekstylnych i nietrudno jest się domyślić, że charakteryzują się one podatnością na zabrudzenia. Na szczęście, producenci kosmetyków doskonale zdają sobie z tego sprawę, obecnie w sprzedaży dostępne są więc specjalne linie kosmetyków przeznaczonych jedynie do ich czyszczenia. Takie środki doskonale radzą sobie z brezentem, tekstyliami, moherem oraz winylem. Nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale również ptasie odchody oraz plamy od oleju i pleśni.

Co więcej, ich stosowanie nie wiąże się z koniecznością osuszania dachu kabrioletu, co oszczędza czas. Innym ciekawym rozwiązaniem są te specyfiki, które powstały z myślą o impregnacji materiału. Najczęściej są to spraye, którymi należy spryskać dach, aby zabezpieczyć go przed szkodliwym wpływem wody.

Wnętrze samochodu również wymaga opieki ze strony kierowców, problematyczne bywają przy tym nie tylko plastikowe elementy deski rozdzielczej, ale i cały kokpit. Tu sprawdzają się środki nabłyszczające zwłaszcza, że ich stosowanie minimalizuje ryzyko osadzania się kurzu. Również czyszczenie tapicerki nie powinno być problemem, można to bowiem robić za pomocą pianek oraz szamponów.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl