Ferrari świętuje 90. urodziny w wielkim stylu

Ferrari świętuje 90. urodziny w wielkim stylu

Udostępnij Facebook Twitter

Muzeum Ferrari w Maranello uczci 90. rocznicę Scuderia Ferrari - najbardziej utytułowanego zespołu w historii Formuły 1 - dużą wystawą.

Założona w Modenie 16 listopada 1929 roku przez Enzo Ferrari, który rozumiał potencjał dżentelmenów do osiągania wielkich wyników wyścigowych, Scuderia Ferrari napisała wiele z najbardziej niezapomnianych rozdziałów w sporcie motorowym.

Zespół, który zaczął używać samochodów Alfa Romeo, był początkowo znany jako Società Anonima Scuderia Ferrari. Szybko zyskał sławę zarówno na włoskich, jak i światowych scenach, powierzając swoje samochody czołowym kierowcom tamtych czasów w najróżniejszych kategoriach.

Należą do nich Mille Miglia, pierwsze wydarzenie dla Scuderia Ferrari w 1930 roku, a następnie Targa Florio, Trieste-Opicina hillclimb, gdzie Tazio Nuvolari dał marce swoje pierwsze zwycięstwo w historii, klasyczne wyścigi wytrzymałościowe, takie jak 24-godzinne wyścigi w Le Mans, Daytona, Spa i Sebring 12 godzin, i oczywiście, Formuła 1.

Samochody prezentowane na wystawie "90 lat" są świadectwem tej wspaniałej historii, poczynając od Alfy Romeo 8C 2300 Spider, która jako pierwszy samochód z koniem w barwach narodowych zwyciężyła w wyścigu Le Mans w 1932 roku. Ostatnim samochodem na wystawie jest SF71H - jednomiejscowy bolid, w którym w zeszłym sezonie ścigali się Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen.

Muzeum Maranello wystawia również wspaniałą wystawę "Hypercars", poświęconą wszystkim Ferrari, które zasygnalizowały przełomowe postępy w ewolucji technologicznej marki.

Pierwszy z nich to 1984 GTO, kultowy samochód ubrany w agresywne, ale eleganckie linie zaprojektowane, aby przywrócić legendarny Gran Turismo Omologato moniker, odziedziczone z 250 GTO. Inne hipersamochody Ferrari to kultowe F40, F50, Enzo i LaFerrari.

Wystawy "90 lat" i "Hipersamochody" trwają do maja 2020 roku.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl