Na czym polega auto-detailing?

Gdy analizujemy współczesne samochody, nie możemy nie zgodzić się z tym, że stają się one czymś więcej niż tylko środkami, dzięki którym możemy przemieszczać się z jednego miejsca w inne. Z coraz większą starannością wybieramy więc tak ich kolor, jak i wyposażenie.

Kierowcy coraz częściej dążą do tego, aby ich samochody nie były rozwiązaniami przypadkowymi. Co więcej, możemy usłyszeć nawet o autach odzwierciedlających osobowość kierowcy. Osiągnięcie tego celu nie jest łatwe, z pomocą przychodzi jednak auto detailing. Samochód nadal jest uważany za inwestycję i zdecydowana większość z nas wcale nie może pozwolić sobie na nią tak często, jak miałaby na to ochotę. Dla nikogo z pewnością zaskoczeniem nie jest też to, że codzienne użytkowanie pojazdu nie pozostaje bez wpływu na jego wygląd. Pojazd już po kilku miesiącach nie przypomina tego, który jeszcze niedawno czekał w salonie, z czasem jest zaś jedynie gorzej.

Auto detailing - zadbany samochód

I właśnie w tym miejscu do głosu dochodzi auto detailing postrzegany właśnie jako sposób na to, aby doprowadzić samochód do takiego stanu, w którym właściciela rozpiera duma, a sama jazda jest trudną do opisania przyjemnością. Na proces ten składa się szereg działań, a jego efektem okazuje się być kompleksowa konserwacja samochodów podnosząca ich walory estetyczne i użytkowe. Oczywiście, przytoczona definicja ma bardzo ogólny charakter, należy mieć więc również na uwagę to, że mamy do czynienia z procesem pracochłonnym.

Ta kompleksowa kosmetyka nie jest łatwa do przeprowadzenia, efektem końcowym jest jednak samochód, który wygląda, jak nowy. Dogłębnej renowacji poddaje się każdy element samochodu i większego znaczenia nie ma to, czy znajduje się on w jego środku, czy też na zewnątrz. Niekiedy zabiegi mogą sprawiać wrażenie przesadnie drobiazgowych, wszystkie pomagają jednak w odniesieniu ostatecznego celu i już choćby dlatego okazują się uzasadnione. Korzyści są naprawdę duże, systematycznie rośnie więc liczba osób decydujących się na takie rozwiązanie.

Pierwszym założeniem, jakie należy poczynić jest te, które przewiduje, że klasyczna myjnia to za mało. Również auto detailing rozpoczyna się od mycia samochodu, czynność ta jest jednak wykonywana ze zdecydowanie większą starannością. Jest to ważny etap, właśnie na nim bowiem dochodzi do usunięcia największej ilości nalotów i zanieczyszczeń. Dokładne czyszczenie obejmuje gumowe uszczelki, szybę, karoserię i elementy wykończeniowe samochodu, w tym nawet jego logo.

Konserwacja samochodu

Usuwanie zabrudzeń

Mycie nie omija też kół i nadkoli oraz felg. Pomocne okazują się na tym etapie miękkie i delikatne ściereczki, te są bowiem bezpieczne dla karoserii pozostawiając ja wolną nawet od najmniejszych zarysowań. Oczywiście, mycie nie rozwiązuje wcale problemu zanieczyszczeń, niezbędne jest więc również wykorzystanie specjalistycznej glinki.

Polerowanie

Kolejnym etapem jest polerowanie, w czasie którego można uzyskać idealny wygląd lakieru. Tu często konieczne jest zastosowanie past polerskich, gdy zaś proces kończy się powodzeniem, można zdecydować się na woskowanie. Dzięki temu można mieć pewność, że lakier będzie chroniony jeszcze przez długi czas.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl