Kosmetyka samochodowa lub inaczej mówiąc - Car spa

Kosmetyka samochodowa lub inaczej mówiąc - Car spa

Wydaje się, że mycie karoserii to norma, ale świadomość pielęgnacji w naszym kraju to nowość. Jeszcze kilkanaście lat temu przekazywano sobie, że raz na kilka tygodniu umyje się auto i będzie to wystarczało. Wizyta w myjni była jak zbytek dla bogaczy.

Obecnie jest inaczej. Polacy nie tylko coraz mniej maja w swoich bagażnikach, ale okazuje się, że dbają o czystość, odkurzają oraz kontrolują stan lakieru. To sprawia, że powstają również usługi car detailingu, których popularność rośnie z roku na rok.

Czym tak naprawdę będzie detailing?

Detailing

Nazwa może brzmieć dziwnie, ale wszystko jest raczej przejrzyste. To bowiem kompleksowe zabiegi, które polegają na czyszczeniu całego samochodu, wszystkich jego elementów z zewnątrz i wewnątrz. Chodzi o bardzo dokładne sprzątanie, czyszczenie z wyjątkową precyzją. Chodzi o doprowadzenie samochodu do stanu jak najbardziej zbliżonego do fabrycznego.

Wnętrze

Proces czyszczenia, regeneracji oraz konserwacji przestrzeni dla pasażerów obejmować będzie odkurzanie tapicerki, wykładzin, boczków podsufitki oraz wymontowanie i czyszczeni foteli samochodowych. Elementy skórzane, metalowe czy plastikowe poza czyszczeniem są również poddawane solidnej konserwacji. Zabiegi czyszczenia wnętrz są bardzo dokładne i biorą pod uwagę każdy nawet najmniejszy element takiego samochodu i jego wykończenie w perfekcyjny estetyczny sposób.

Karoseria

Poza myciem dokładnym szyb oczywiście autodetailing skupia się bardzo mocno na czyszczeniu, ochronie i konserwacji lakieru samochodowego. Polerowanie i nakładanie warstwy ochronnej gwarantuje nam doskonały wygląd ale także zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Mimo iż do niedawna najpopularniejszym stosowanym preparatem był wosk on już idzie nieco do lamusa na rzecz powłok ochronnych takich jak kwarcowe czy ceramiczne.

Mycie samochodu

To one są dużo bardziej wytrzymałe jak i też będą w jakieś mierze chronić karoserię samochodu również przed porysowaniem i to na pewno trzeba im zaliczyć na plus. Oprócz tego chronią przed brudzeniem się samochodu i to także sprawa, która jest brana pod uwagę.

Podsumowanie

Żadna myjnia nie ma w swojej ofercie zabiegów, które mogą być podobne do autodetailingu. Usługa ta zajmuje sporo czasu, ale za to jej efekty będą naprawdę wyjątkowe. Specjaliści, którzy zajmują się kosmetyką podchodzą do zajęć takich z dużą starannością i nawet najmniejsza usługa jest wykonywana z pieczołowitością oraz wyjątkową dbałością o detale.

Warto również pamiętać, że auto to nie tylko silnik, koła i kilka kabli. Karoseria może być nawet traktowana tak samo jak ludzka skóra. Podlegać będzie ona wielu różnym procesom i jej regularna pielęgnacja jest bardzo ważną kwestią. Warto dbać o tą karoserię jak najlepiej, ponieważ odwdzięczy się nam wyjątkowym wyglądem i przyciągnie spojrzenia innych na nasze auto. A w tych spojrzeniach pojawiać się może zacząć również nutka zazdrości u innych osób.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl