Sposoby zapłaty za nowy samochód

Sposoby zapłaty za nowy samochód

Decyzja o zakupie nowego samochodu może być naprawdę ekscytująca, ale znalezienie sposobu na zapłacenie za niego może być trudne. Współpracujemy z www.money.co.uk, aby przedstawić Ci dostępne opcje...

Gotówka

Jeśli masz już zaoszczędzoną sumę pieniędzy na zakup samochodu, skorzystanie z gotówki może być korzystne, ponieważ od razu staniesz się właścicielem samochodu. Oznacza to, że nie będziesz obciążony odsetkami od zakupu. Nie musisz się również martwić o comiesięczne spłaty.

Przed wykorzystaniem swoich oszczędności upewnij się, że nadal będziesz w stanie poradzić sobie, jeśli coś pójdzie nie tak. Ważne jest, abyś nie zostawił siebie na lodzie.

PCP (Personal Contract Purchase)

W tym przypadku wpłacasz depozyt z góry, a następnie dokonujesz miesięcznych spłat, które zazwyczaj trwają od dwóch do czterech lat.

Po zakończeniu umowy możesz albo:

  • Oddać samochód. spłacić resztę salda, aby stać się właścicielem samochodu Wymienić samochód na nowy, wykorzystując posiadany kapitał własny.

Jeśli zdecydujesz się spłacić saldo i kupić samochód, będzie on kosztował gwarantowaną przyszłą wartość (GFV), która została uzgodniona na początku Twojej umowy PCP. Umowy PCP są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zmieniać samochód co kilka lat.

zakup

Warto również pamiętać, że firma finansująca jest prawie zawsze prawnym właścicielem samochodu, jeśli zawrzesz umowę PCP. Jesteś zarejestrowanym posiadaczem samochodu, ale nie faktycznym prawnym właścicielem.

Wykup z opcją leasingu

To jest, gdy płacisz depozyt z góry, a następnie spłacić resztę wartości samochodu w ustalonym okresie z zamiarem, że jesteś właścicielem pojazdu na koniec. Nie jesteś właścicielem pojazdu aż do ostatniej płatności.

Są one dobre, jeśli nie masz dużo depozytu, jednak oznacza to, że miesięczne spłaty są często droższe niż plany PCP.

Pożyczki osobiste

Korzystanie z pożyczki osobistej ma kilka zalet:

  • Płacąc z góry, od razu stajesz się właścicielem samochodu. Możesz wybrać okres kredytowania Masz ustalone miesięczne płatności.

Całkowity koszt pożyczki zależy od stopy procentowej. Porównaj stopy procentowe przed złożeniem wniosku i sprawdź warunki, aby dowiedzieć się, czy nie ma opłat za wcześniejszą spłatę całości kredytu.

Jeśli masz zły kredyt, pożyczka osobista będzie prawdopodobnie dość droga, więc należy rozważyć inne opcje. Zajrzyj na stronę porównującą, aby sprawdzić, ile pożyczka może Cię kosztować, a następnie porównaj ją z innymi opcjami.

Karty kredytowe Rodzaj karty kredytowej, z której korzystasz, może mieć ogromne znaczenie. Może to być opłacalny sposób na zakup samochodu, jeśli go zaplanujesz i sprawisz, by karty kredytowe pracowały dla Ciebie.

Twoje opcje obejmują:

  • Użyj karty kredytowej 0% zakupu, aby zapłacić za samochód, a następnie podziel spłaty przez swój okres bezodsetkowy, więc spłacisz go, zanim zostaniesz obciążony odsetkami. Możesz zapłacić kartą kredytową z cashbackiem lub nagrodami, a następnie skorzystać z transferu salda 0% lub wykorzystać swoje oszczędności, aby spłacić samochód zanim zostaniesz obciążony odsetkami. Przed użyciem karty kredytowej zawsze sprawdź, czy nie zostaniesz obciążony opłatą. Opłata może oznaczać, że nie jest to najtańsza opcja dla Ciebie.

Podsumowując To, jak zapłacić za samochód, zależy tak naprawdę od Twojej osobistej sytuacji i od tego, czy masz jakieś oszczędności, czy nie.

Powinieneś zawsze upewnić się, że jesteś pewien, że będziesz w stanie pozwolić sobie na jakąkolwiek opcję, którą wybierzesz, aby nie znaleźć się w trudnej sytuacji.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl