Zasady postępowania w przypadku awarii na autostradzie

Zasady postępowania w przypadku awarii na autostradzie

Udostępnij Facebook Twitter

Jazda na autostradzie może być trudne w najlepszych czasach, ale jeśli twój samochód zdecyduje się spakować go na szybkim pasie, istnieje kilka rzeczy, które należy zrobić, aby zapewnić, że masz do czynienia z awarii autostrady jak bezpiecznie, jak to możliwe.

1. Zwolnij

Jeśli poczujesz zmianę w działaniu swojego samochodu wskazującą na to, że może się zepsuć, zacznij zmniejszać prędkość, ale nie naciskaj na hamulce, ponieważ mogłoby to spowodować kolizję. Zamiast tego powoli zdejmij nogę z gazu i spokojnie, w kontrolowany sposób hamuj, aby stopniowo zmniejszyć prędkość. NIE WOLNO wciskać pedału hamulca, gdyż może to spowodować kolizję.

2. Kiedy należy korzystać z utwardzonego pobocza

Z utwardzonego pobocza należy korzystać, gdy samochód dosłownie nie chce jechać dalej i nie można bezpiecznie dojechać do miejsca położonego dalej od autostrady. Nie korzystaj z twardego pobocza, aby zatrzymać się w innym celu niż nagły wypadek, w tym w celu skorzystania z toalety, zjedzenia przekąski lub wykonania telefonu niezwiązanego z awarią.

3. Bezpieczne zatrzymywanie się na utwardzonym poboczu

Należy zasygnalizować zamiar zjechania na pobocze, zatrzymując się jak najdalej po lewej stronie, skręcić koła w lewo i włączyć światła awaryjne i boczne. Nie parkuj po prawej stronie pobocza, nie wyłączaj świateł i nie wychodź przez stronę kierowcy, ponieważ ryzykujesz, że zostaniesz potrącony przez ruch uliczny.

4. Co należy zrobić po bezpiecznym zaparkowaniu po awarii na autostradzie?

Wysiądź z samochodu od strony kierowcy i dopilnuj, aby wszyscy pasażerowie zrobili to samo, niezależnie od pogody. Nie odpinaj pasów bezpieczeństwa i usiądź w samochodzie, czekając na pomoc. Ty. Musisz. Wszyscy. Opuścić. Samochód. Samochód. Jeśli z jakiegokolwiek powodu fizycznie nie możesz opuścić samochodu, musisz mieć włączone światła awaryjne.

5. Po wyjściu z pojazdu

Zejdź z twardego pobocza i stań na nasypie. Następnie użyj telefonu komórkowego lub znajdź najbliższy telefon alarmowy po swojej stronie drogi, aby wezwać służby ratunkowe lub pomoc drogową. W żadnym wypadku nie przechodź przez autostradę, aby skorzystać z telefonu alarmowego, który zauważyłeś po drugiej stronie, jest to zarówno nielegalne jak i bardzo niebezpieczne. Oczywiście mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał zastosować tych wskazówek w praktyce, ale przygotowanie jest kluczem do radzenia sobie z nieoczekiwanymi zdarzeniami, takimi jak awaria na autostradzie, i powinieneś upewnić się, że masz najlepszą możliwą ochronę na wypadek awarii w ramach swojej polisy ubezpieczeniowej.

Wszystkie polisy Liberty na samochód w Irlandii są standardowo wyposażone w pomoc drogową 24/7 z Home Start i nie wpłynie to na Twój bonus za brak roszczeń. Uzyskaj wycenę ubezpieczenia samochodowego online teraz.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl