Sprzątanie samochodu wewnątrz

Sprzątanie samochodu wewnątrz

Czyszczenie samochodu w środku to czynność bardzo często pomijana, ponieważ wielu kierowców za priorytet uznaje jego czystość z zewnątrz, a w środku już może jako tako być. Od czasu do czasu wydamy kilka złotych na odkurzacz na stacji benzynowej i nam starcza. W rzeczywistości wcale nie jest to jakimś wielkim problemem.

Wystarczy tani odkurzacz samochodowy i kilka kosmetyków, by przy odrobinie wolnego czasu w domu porządnie zadbać o stan wnętrza swojego samochodu. Jak Się do tego zabrać? Sprawa jest naprawdę bardzo prosta.

Jak wyczyścić wnętrze auta?

Najpierw trzeba wyjąć dywaniki samochodowe i dokładnie je wytrzepać. Potem odkurzaczem zbiera się wszystkie śmiecie i zanieczyszczenia z foteli oraz z zakamarków, gdzie mogły się dostać pyłki i inne rzeczy. Odkurzacze samochodowe podpinane do gniazdka samochodowego są dobrą alternatywą dla odkurzaczy klasycznych.

Zaraz potem trzeba odkurzyć podłogę w samochodzie zwracając szczególną uwagę na przestrzeń pod fotelami. Przed włożeniem z powrotem dywaników trzeba je też odkurzyć. Odkurzyć trzeba też elementy drzwi samochodowych, jak również wszystkie schowki i zakamarki, które ie są zazwyczaj dostępne, ale też pewnie znalazł się w nich brud.

Kosmetyka auta

Usuwanie plam

W dalszej kolejności powinniśmy się zająć plamami. Jeśli takie są, usuniemy je wilgotnym ręcznikiem z odrobiną szamponu do mycia samochodu. Szampon wcieramy w plamę aż do wyschnięcia.

Szyby można myć płynem do mycia okien, specjalistycznym lub ogólnym. Wodę zetrzemy ścierka z mikrofibra lub zwykłym papierowym ręcznikiem.

Nie można zapomnieć o odpowiednim czyszczeniu kokpitu. Do tego celu potrzebujemy specjalnego środka czyszczącego i nabłyszczającego, który trzeba dokładnie wetrzeć. Takie środki ładnie pachną i do tego zabezpieczają samochód przed wnikaniem kurzu.

W tym momencie wiele elementów samochodu jest jeszcze wilgotnych, więc trzeba pootwierać drzwi i czekać do wyschnięcia. Kiedy tylko będzie sucho, można ruszać czyściutkim samochodem.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl