Płyn do spryskiwaczy na zimę - jak wybrać odpowiedni ?

Płyn do spryskiwaczy na zimę - jak wybrać odpowiedni ?

Nadeszła zima. Wszędzie dookoła leży śnieg. Jazda będzie utrudniona, nie tylko przez śliską nawierzchnię, ale także przez ograniczoną widoczność. Częste opady, topnienie śniegu, błoto na drodze… Jak poradzić sobie z taką trudną do usunięcia mieszanką na szybach samochodu?

Odpowiedzią jest dobrej jakości płyn do spryskiwaczy. Wielu producentów oferuje nam różne formuły o różnorodnych właściwościach i zapachach. Wartości estetyczne są ważne, lecz większość producentów płynów do spryskiwaczy stara się przekonać klienta tylko zapachem.Najważniejszym parametrem jest jednak temperatura krystalizacji płynu. To ona decyduje o warunkach w jakich płyn nadal jest użyteczny i nie ulega zamarzaniu. Ponadto ważnym składnikiem płynów do spryskiwaczy są substancje uszlachetniające, które sprawiają, że płyn poza trwałością, zyskuje również odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla lakieru.

Tanie płyny mogą kusić konsumenta niskimi cenami i zapewnieniami producenta o świetnych parametrach i jakości. Niemniej jednak ich skład jest dość ubogi, przez co płyn nie radzi sobie z zabrudzeniami i dodatkowo może stanowić zagrożenie dla lakieru. Rozwiązaniem w tej sytuacji są płyny wysokiej jakości. Różnica w cenie jest widoczna, ale niezbyt dotkliwa, natomiast jakość produktu wzrasta znacząco.

Jedną z najlepszych marek na polskim rynku, zdecydowanie dominującą sektor płynów do spryskiwaczy, jest Sonax. Marka ta jest rozpoznawalna na wielu płaszczyznach, ponieważ oferuje konsumentowi różnorodne produkty wysokiej jakości w optymalnych przedziałach cenowych. Płyny Sonax Xtreme to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o zimowy płyn do spryskiwaczy. Są dostępne, jako gotowy roztwór, lub koncentrat do własnego przygotowania. Płyn Xtreme charakteryzuje się odpornością na niskie temperatury (do -20°C), a jego skład uszlachetniony wieloma dodatkami sprawia, że jest on w pełni bezpieczny dla lakieru.

Unikalna formuła preparatów Sonax sprawia, że pozostają one przez dłuższy czas na wycieraczkach, przez co zużycie płynu jest o wiele mniejsze, niż w wypadku konkurencji. Koncentrat Sonax Xtreme jest równie łatwy w użyciu i skuteczny, co jego gotowy odpowiednik, natomiast jest tańszym wyjściem przy mniejszym mrozie. Można wymieszać go w wybranych przez siebie proporcjach w zależności od temperatur zewnętrznych. Jest dobrym rozwiązaniem przy niepewnej pogodzie, a także zajmuje mniej miejsca w samochodzie, więc możemy zawsze mieć go w bagażniku. Alternatywnym wyjściem dla preparatów Sonax są między innymi płyny Odyn Unique, czy Motul Vision Classic. Preparaty te są tańszą opcją, niż Sonax, natomiast nie odstają od niego jakościowo w taki sposób, jak pozostałe, tańsze płyny do spryskiwaczy.

W przypadku płynów do spryskiwaczy, jak i każdego wydatku związanego z samochodem, warto zaopatrzyć się w droższy, lecz lepszy preparat. Zyskamy w ten sposób nie tylko skuteczniejszy środek czystości, ale też zapewnimy dłuższą żywotność lakierowi naszego samochodu i systemowi spryskiwaczy, które nie zamarzną w bardzo niskich temperaturach.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl