Odświeżanie felg aluminiowych

Odświeżanie felg aluminiowych

Jeśli mamy felgi aluminiowe to bez wątpienia będą one ozdobą samochodu. Z biegiem czasu będą one ulegać zużyciu podobnie jak powłoka lakiernicza nie będą one wyglądać tak dobrze. Warto również sprawdzić jak można doprowadzić do tego, że felgi będą miały wyjątkowy blask.

Wybierz gumę w sprayu

Takim szybkim sposobem na felgi będzie stosowanie gumy w sprayu. Do przeprowadzenia prac będziemy musieli zazwyczaj wykorzystywać dwa pojemniki po 400 ml. Felgi zanim nałożyć się gumę musimy bardzo dobrze oczyścić i odtłuścić. Przed natryskiwaniem preparatu trzeba będzie także zadbać o to, by osłonić elementy hamulcowe. Dzięki temu można wykonywać takie prace bez zdejmowania kół i będzie to znacznie wygodniejsze.

Polerowanie

Jeśli chcemy uzyskać zadowalające efekty będzie można także zdecydować się na polerowanie. Taki proces będzie rzeczywiście dobrym wyborem, ale niestety trzeba będzie demontować felgi. Należy je zawsze bardzo dokładnie oczyścić z brudu. Następnie usuwa się starą powłokę lakierniczą, by dało się wykonać polerowanie.

Polerowanie felg aluminiowych

W trakcie pracy wykonuje się kilka stopni gradacji. W ten sposób będzie można osiągać zadowalające efekty. W momencie, gdy felgi będą już wypolerowane będzie można również pomyśleć o tym, je zabezpieczyć z użyciem specjalnych wosków. Dzięki temu można przedłużyć również efekt wykonanych prac. Po pewnym okresie czasu taki proces powtarzamy.

Lakierowanie

Jeśli chodzi o najbardziej trwałe prace będzie to zawsze lakierowanie. Tak samo jak przy polerowaniu musimy wykonać demontaż felgi. Przygotowanie powierzchni będzie bardzo ważne, felgi muszą być także dobrze oczyszczone. Na zakończenie trzeba rozpylać lakier bazowy, który odpowiada za pokrycie felgi kolorem. Ostatni etap to rozpylenie bezbarwnego lakieru, który ma odpowiadać za nadawanie połysku, sprawi, że warstwa bazowa jest zabezpieczona przed uszkodzeniami. Jeśli ktoś chce zdecydować się na lakierowanie może liczyć na wyjątkową skuteczność, ale musi poświęcić nieco więcej czasu. Koszt powinien nie być większy niż 200 złotych. Jeśli chodzi o odświeżenie felg mamy na to całkiem sporo sposobów im więcej czasu poświęci się na takie prace tym lepsze efekty będzie można uzyskać.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl