Car-detailing, czyli jak poprawnie dbać o czystość i nienaganny stan lakieru naszego auta

Car-detailing, czyli jak poprawnie dbać o czystość i nienaganny stan lakieru naszego auta

Wiele osób zastanawia się czym będzie car detailing. Co będzie dawać nam stosowanie się do jego reguł i jak to może wpływać na wygląd naszych samochodów. Pewnie wiele osób się tym interesuje nawet mimo tego, że to stosunkowo niszowa branża w naszym kraju.

Przede wszystkim jednak rośnie liczba pasjonatów perfekcyjnego wyglądu samochodu, dlatego nie ma się co dziwić, że to zainteresowanie rośnie.

Jak więc będzie można potraktować car detailing?

To przede wszystkim sposób na przemyślany proces pielęgnacji i ochrony samochodu, który ma na celu utrzymywanie auta w dobrym stanie, nawet w stanie salonowym określonym jako show – car.

Wiele osób mówi, że to usługi wyłącznie dla drogich samochodów. ale to błąd. Niezależnie od tego jakie mamy auto można się na to zdecydować, ponieważ detailing jest stworzony dla każdego samochodu niezależnie od wieku czy wartości. Wiele osób mówi, że detailing nie ma sensu, bo przyjdzie zła pogoda i efekty zostaną utracone. Ale to również stwierdzenia osób, które o tym procesie nie mają pojęcia.

Cały proces będzie dążył do objęcia całkowicie samochodu pracą specjalistów od detailingu. Składa się to z czterech etapów. Chodzi o dekontaminację i mycie, potem przygotowywanie powierzchni, korekta lakieru i zabezpieczenie.

Dekontaminacja i mycie

Będzie to proces w ramach którego za pomocą spryskania nadwozia specjalnym środkiem będzie można pozbyć się osadów metalicznych oraz smolistych. Następnie spłukuje się auto z pozostałości chemii. Oczywiście auto nie będzie od razu dobrze wyczyszczone. To jedynie taki wstępny proces, po którym będzie można przejść do kompleksowego mycia. Używamy oczywiście szamponów z neutralnym pH ponieważ to one są neutralne dla naszego samochodu i nie doprowadzą do zniszczenia cennej powłoki lakierniczej.

Mycie samochodu przeprowadza się z pomocą dwóch wiader i rękawicy do mycia. W jednym z nich będzie woda z szamponem, w drugim czysta woda do płukania rękawicy. To bardzo ważne, ponieważ myjąc auto z pomocą jednego wiadra, doprowadzić może do porysowania go brudem.

Po myciu auta będziemy go suszyć przy użyciu specjalnych ręczników, które są odpowiednio miękkie i jednocześnie mają bardzo dobrą jakość i chłonność. Od razu trzeba pamiętać, że nie suszymy ręcznikami papierowymi, ponieważ będą one rysować lakier. Podobnie ircha będzie również rysować lakier.

Przygotowanie powierzchni

To przede wszystkim wykonane z użyciem specjalnej masy plastycznej usuwanie pozostałości nieczystości, których mycie nie usunęło.

Lakier samochodu

Korekta lakieru

W tym etapie wykonuje się polerkę lakieru z użyciem specjalnych padów oraz sprzętów mechanicznych, dzięki którym będzie można skutecznie usuwać wszystkie niedoskonałości. Następnie stosuje się odpowiednią kombinację pasty ściernej i maszyny. Wykonanie dobrej korekty wymaga również dużego doświadczenia i umiejętności. Raczej używajmy polerki ostrożnie, wcześniej trenujmy na zniszczonych autach. Jest to bowiem sprzęt, którym łatwo będzie można lakier przypalić i tym samym zniszczyć.

Zabezpieczenie

Po tym jak wykonane będą wszystkie prace związane z przygotowaniem i korektą będzie można jeszcze zająć się również zabezpieczeniem samochodu. Nakładamy specjalną powłokę na lakier, która sprawi, że będzie on dobrze zabezpieczony przed pojawieniem się kolejnych zniszczeń czy niedoskonałości. oczywiście może to być zwykły wosk, ale może być również droga powłoka ceramiczna albo tańsza kwarcowa. Obie jednak będą warte uwagi, ponieważ dość skutecznie będą w stanie nasz pojazd zabezpieczyć więc można je polecać.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl