Różne rodzaje oleju silnikowego

Różne rodzaje oleju silnikowego

Jeśli kiedykolwiek wziąłeś samochód do serwisu, pewnie mechanik zapytał cię: "Jaki olej dostajesz?" Jeśli jesteś taki jak większość ludzi, pewnie po prostu powiesz "Cokolwiek trzeba" lub "Cokolwiek polecisz"! W zależności od pojazdu, mechanik może polecić jeden z czterech typów olejów silnikowych: w pełni syntetyczny, z mieszanką syntetyczną, konwencjonalny lub o wysokim przebiegu. Każdy rodzaj oleju ma specyficzny makijaż chemiczny i przeznaczenie, do którego najlepiej się nadaje:

Konwencjonalny olej silnikowy: Konwencjonalny olej silnikowy jest najczęściej stosowanym rodzajem oleju silnikowego. Jest on idealny do późno modelowych, lekkich samochodów osobowych o małym i średnim przebiegu oraz prostej konstrukcji silnika.

W pełni syntetyczny olej silnikowy: Całkowicie syntetyczny olej silnikowy różni się od konwencjonalnego oleju silnikowego tym, że zapewnia wyższy poziom lepkości, odporność na utlenianie i rozkład termiczny oraz pomaga zapobiegać gromadzeniu się osadów olejowych.

Syntetyczny olej silnikowy może również zmniejszyć opór powietrza w silniku i zwiększyć moc Twojego pojazdu. Syntetyczny olej jest znacznie droższy od tradycyjnego, ale jest to dobry wybór, jeśli mieszkasz w klimacie, w którym temperatura może osiągać ekstremalne wartości lub jeśli masz starszy pojazd.

Syntetyczna mieszanka oleju silnikowego: Syntetyczny Olej Silnikowy Blend jest dokładnie tym, jak to brzmi - mieszanką zarówno syntetycznego oleju silnikowego, jak i tradycyjnego oleju silnikowego, w znacznie bardziej przystępnej cenie niż pełny syntetyczny olej silnikowy. Syntetyczny Olej Silnikowy Blend to świetny kompromis dla kierowcy, który chce uzyskać dodatkową ochronę silnika i osiągi syntetycznego oleju w znacznie bardziej przystępnej cenie niż w przypadku w pełni syntetycznego oleju silnikowego.

Olej silnikowy o wysokim przebiegu: Czwarty i ostatni rodzaj oleju silnikowego to olej silnikowy o wysokim przebiegu, który został zaprojektowany specjalnie dla silników o przebiegu ponad 75 000 mil. Olej silnikowy o wysokim przebiegu został opracowany w celu zminimalizowania wycieków z silnika i wycieków oleju, zmniejszenia ilości dymu i emisji spalin oraz zmniejszenia spalania oleju - wszystkie typowe problemy związane ze starszymi silnikami.

Miejmy nadzieję, że ten artykuł pomoże ci podjąć nieco bardziej świadomą decyzję, gdy następnym razem mechanik zapyta: "Jaki olej dostajesz?"

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl