Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z samochodu

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z samochodu

Niektóre samochody w swoim wnętrzu po prostu śmierdzą. Czasami nie da się tego uniknąć, a do tego jest to zjawisko, które zwykle z czasem i tak się pojawi. Do odświeżenia samochodu będzie nam potrzebne kilka rzeczy.

Do odświeżenia samochodu zazwyczaj najważniejszy jest bakteriobójczy środek enzymatyczny, którym wyczyścimy też tapicerkę. Do tego gąbka lub szmatka, kadzidełko i ręcznik papierowy.

Jeśli przyczyną brzydkiego zapachu jest jakaś pojedyncza, konkretna rzecz, trzeba ją po prostu stale usunąć z samochodu.

Jeśli mamy do czynienia z mokrą plamą, papierowy ręcznik powinien z łatwością zebrać płyn.

Usuwanie plam z tapicerki

Zabrudzenia na tapicerce powinny najpierw zostać przetarte papierowym ręcznikiem, a następnie wykorzystać specjalny środek do tapicerki. W sklepach jest ich kilka rodzajów.

Odświeżenie samochodu

Poważniejsze, śmierdzące i trudniejsze do usunięcia plamy powinny być potraktowane gąbką nasączoną środkiem enzymatycznym. Taki środek jest w stanie zabijać bakterie, które najczęściej są bezpośrednią przyczyną unoszenia się w pojeździe nieprzyjemnych zapachów. Środek usunie też substancje lotne znajdujące się w pobliżu plamy. Można go kupić w specjalistycznych sklepach z chemią gospodarczą lub z chemia samochodową.

Kiedy zakończymy już czyszczenie na mokro, trzeba otworzyć okna w samochodzie i pozwolić czyszczonej powierzchni na dobre wyschnięcie. Brak dostępu świeżego powietrza spowoduje utrzymywanie się nieprzyjemnego zapachu.

Kadzidło

Zapalenie na koniec kadzidła nie jest konieczne, ale jest to dobry sposób na zabicie resztek nieprzyjemnego zapachu, które pochowały się po zakamarkach samochodu. Kiedy źródła smrodu jest usunięte, brzydki zapach powoli się ulatnia, a kiedy będziemy mieli zapach kadzidła, będzie on dominował nad smrodem aż do momentu jego zniknięcia.

Jeśli ta procedura nie przyniosła spodziewanych efektów, będziemy zmuszeni do oddania naszego samochodu do specjalisty w profesjonalnej myjni samochodowej lub do wykorzystania jednej z nowoczesnych technik usuwania brzydkiego zapachu, na przykład ozonowania.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl