Wypierz tapicerkę na wiosnę!

Wypierz tapicerkę na wiosnę!

Wiosna to pora roku, w czasie której kierowcy zwykle przypominają sobie o tym, że należy zadbać o samochody. Zabiegi pielęgnacyjne dotyczą przede wszystkim zewnętrznej części auta, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sporo uwagi poświęcić także tapicerce.

Każdy chce przecież podróżować w komfortowych warunkach, a trudno mówić o nich, gdy tapicerka jest upstrzona plamami z błota, lodów i rozlanych napojów, a we wnętrzu samochodu unosi się nieprzyjemny zapach. Samo pranie nie jest na tyle skomplikowane, aby kierowca musiał się go obawiać, choć warto już na wstępie pamiętać o kilku ważnych kwestiach z nim związanych.

Różne rodzaje tapicerek

Jedna z najbardziej istotnych wiąże się z tym, że w naszych samochodach nie zawsze obecna jest tapicerka tego samego rodzaju. Jej pranie jest w dużej mierze uzależnione do tego, czy mamy do czynienia z rozwiązaniem wykonanym ze skóry, z polimerów, czy też z bawełny. Stosunkowo najłatwiejsza w konserwacji jest tapicerka skórzana. Tej najczęściej nie trzeba nawet prac, wystarczy bowiem, że po odkurzaniu posmarujemy ją specjalnym mleczkiem, a możemy mieć pewność, że odzyska swój blask.

Pranie tapicerki

Niezbędne akcesoria

W innych okolicznościach trudno będzie jednak obyć się bez odkurzacza lub pistoletu piorącego z końcówkami o zróżnicowanej szerokości, a także bez ściereczki z mikrofibry i miękkiej szczotki z włosia. Jeszcze przed właściwym praniem należy pamiętać o tym, że wnętrze samochodu powinno być starannie poodkurzane. Staranność nie jest przy tym wspominana przez przypadek. Im staranniejsze będzie odkurzanie, tym mniej pracy będziemy musieli włożyć w samo pranie. Już choćby dlatego warto dążyć do tego, aby dostać się do miejsc, których nie widać gołym okiem.

Pranie krok po kroku

Po odkurzaniu można przystąpić do samego prania, choć i tu należy poczynić pewne założenia. Najważniejsze mówi o tym, aby wystrzegać się tych środków piorących, których zwykle używamy w domu nawet, jeśli wydają się nam one skuteczne. Bardzo często okazuje się, że są one w stanie odbarwić tapicerkę, a widoczne ślady są wyjątkowo trudne do zatuszowania.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl