Powłoki kwarcowe firmy Gyeon

Powłoki kwarcowe firmy Gyeon

Powłoki kwarcowe to oczywiście przełom, gdy chodzi o zabezpieczenie lakieru, szyb, felg czy innych elementów samochodu. Są to takie elementy, które będą bardzo trwałe i odporne w przypadku zabezpieczenia samochodu. Powłoki mają trwałość do dwóch lat.

Nie jest to ani wosk naturalny ani syntetyczny, ale specjalna powłoka, która w ciągu 12 godzin zmieni się z płynu w żel a z żelu w twarde ciało stałe kwarcowe. Inaczej niż inne zabezpieczenia, które chronią przed działaniem warunków atmosferycznych chroni także w jakiejś mierze lakier przed rysowaniem. Jest to trwała powłoka do 0,5 mikrona.

Pielęgnacja samochodu

Walorem zabezpieczeń kwarcowych będzie ich zdolność od samooczyszczenia. Dzięki temu auto będzie się dużo wolniej brudzić. Pielęgnacja będzie łatwiejsza. Samooczyszczenie to element, których sprawi, że będziemy mieli dłużej czyste auto. Pielęgnacja tym samym będzie znacznie łatwiejsza. Biorąc pod uwagę nawet 80-90% defektów na lakierze powstaje w czasie nieprawidłowego mycia samochodu. Będzie można jednak zredukować mycie auta samodzielnie dzięki takiej powłoce i dzięki temu rzeczywiście auto będzie zabezpieczone.

Powłoki są odporne na wszystkie środki chemiczne czy też detergenty. Inaczej niż woski nie będą one usuwane w czasie mycia. To jedyne produkty, które zabezpieczają lakier i grubość ich będzie możliwa doz mierzenia. Charakterystyczne będzie to, że powłoka tak stworzona będzie odporna także na silne zimowe płyny do spryskiwaczy. Powłoki są odporne na wysoką i niską temperaturę, promieniowanie UV czy kwaśne deszcze.

Zabezpieczenie samochodu

Jest to więc tak naprawdę perfekcyjne zabezpieczenie naszego samochodu. Jeśli jednak chcemy, by powłoka dobrze zabezpieczyła nam auto musimy się starać, by powierzchnia samochodu była całkowicie wolna od rys i doskonale odtłuszczona. Powinna zostać dobrze umyta i usuwane muszą być wszelkie zabrudzenia jakie będą tam występować. To wyczyszczenie auta perfekcyjne jest rzeczywiście bardzo ważne. Jeśli auto posiada wady na lakierze będzie trzeba przeprowadzić korektę lakieru najlepiej poprzez zastosowanie profesjonalnych maszyn polerskich.

Detergenty samochodowe

W ten sposób będzie można oczywiście usunąć te rysy i hologramy jakie się pojawiają. jeśli tego nie zrobimy to przygotowana powłoka będzie krócej się utrzymywała. Trzeba pamiętać, że przy powłokach dobrze przygotowana powierzchnia to tak naprawdę 80% sukcesu. Żaden wosk do tej pory nie został tak stworzony, by gwarantować tak doskonałe zabezpieczenie samochodu jak to się dzieje w przypadku powłoki kwarcowej, dlatego sprawa jest warta uwagi.

Woskowanie auta

Jeśli chętnie swoje auto woskujemy będzie można przygotować również wosk, który będzie po jakimś czasie tracić właściwości, ale spokojnie nie ma problemu z tym by na naszym aucie z kwarcową powłoką się znajdował. Powłoki są rozwiązaniem alternatywnym dla wosków w motoryzacji. Zyskują one coraz większe zainteresowanie dzięki doskonałym właściwościom oraz długotrwałemu działaniu.

Na rynku znajdziemy różne propozycje powłok kwarcowych, ale takim największym hitem produkcji jest powłoka GYEON Q2 MOHS. Można powiedzieć, że to produkt flagowy, który doskonale się sprawdzi i może być polecany. Tak zabezpieczony z tym produktem lakier będzie odporny na zanieczyszczenia, ptasie odchody czy sól oraz chemię. To powłoka, która w jakieś mierze będzie również gwarantować skuteczną ochronę przed pojawieniem się rys na lakierze. Trzeba pamiętać, że dzięki temu łatwiej wypracować sobie gładką powierzchnię i łatwość jej czyszczenia. Jak podaje producent trwałość tej właśnie powłoki to aż 12 miesięcy.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl