20 najlepiej sprzedających się nowych samochodów w Europie

20 najlepiej sprzedających się nowych samochodów w Europie

Udostępnij Facebook Twitter

Ford Fiesta od dawna jest najpopularniejszym nowym samochodem w Wielkiej Brytanii, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są najlepiej sprzedające się samochody w Europie?

Przeskanowaliśmy dane za rok 2018, dostarczone przez analityków motoryzacyjnych JATO Dynamics, aby ujawnić, co jest gorące, a co nie na kontynencie.

Główną wiadomością było to, że europejski rynek samochodowy był stabilny w 2018 roku. Zarejestrowano łącznie 15,6 mln pojazdów - zaledwie 346 więcej niż w 2017 roku - co czyni Europę trzecim największym rynkiem samochodowym na świecie, za Chinami i USA.

Na szczycie tabeli liderów producentów samochodów zaszły niewielkie zmiany, a Grupa VW utrzymała swoją pozycję na szczycie, odnotowując 3,72 mln rejestracji i stabilny udział w rynku na poziomie 23,8%, podczas gdy PSA (Peugeot/Citroen/DS, Opel/Vauxhall) i Renault-Nissan po raz kolejny zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. BMW Group awansowała w rankingu i stała się czwartym co do wielkości producentem samochodów w Europie.

20 najlepszych nowych samochodów w Europie w 2018 r.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl