Nie zostawiaj psów w samochodach podczas fali upałów

Nie zostawiaj psów w samochodach podczas fali upałów

 

Wraz z rosnącymi temperaturami, organizacja GEM Motoring Assist zajmująca się bezpieczeństwem drogowym i awariami ma kilka aktualnych rad dla właścicieli psów.

GEM's Neil Worth ostrzega, że pozostawienie zwierzęcia w gorącym pojeździe jest zarówno niebezpieczne, jak i nielegalne.

"Jeśli pies zachoruje lub umrze, właściciel prawdopodobnie stanie przed zarzutem okrucieństwa wobec zwierząt na mocy ustawy o dobrostanie zwierząt z 2006 roku", ostrzega. "To przestępstwo może przynieść karę pozbawienia wolności do sześciu miesięcy w areszcie i / lub grzywnę w wysokości do 20 000 £".

Przeczytaj poniższą listę kontrolną, aby zapewnić swoim zwierzętom domowym bezpieczeństwo i komfort podczas podróży samochodem podczas fali upałów.

  • Zostaw psa w domu w ciepłe dni. Jeśli musisz przewieźć swojego psa, zabierz ze sobą dużo świeżej wody pitnej i miskę. Upewnij się, że Twój pies jest w stanie utrzymać chłód podczas podróży. Nie pozwól psu podróżować bez ograniczeń. Zamiast tego użyj odpowiedniego koszyka podróżnego lub klatki, aby stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń.
  • Dostępne są również pasy bezpieczeństwa dla psów i uprzęże podróżne. Jeśli sugerujesz, że psu może być zbyt gorąco, musisz zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i dać mu porządnie napić się wody. Zwierzęta nie są w stanie pocić się w sposób, w jaki mogą to robić ludzie. Psy chłodzą się dysząc i pocąc się przez łapy, więc jeśli zostawiłeś psa w samochodzie w gorący dzień, wystarczy kilka minut, aby wystąpiły u niego objawy udaru cieplnego.
  • Jeśli podejrzewasz, że Twój pies dostaje udaru cieplnego podczas podróży, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu i zabierz go w cień lub w chłodne miejsce. Jeśli jednak pojawią się objawy wyczerpania cieplnego (np. nadmierne pragnienie, silne dyszenie, przyspieszony puls, gorączka, wymioty, zaszklone oczy, zawroty głowy), należy natychmiast udać się do lekarza weterynarii. Jeśli zobaczysz zwierzę w pojeździe w gorący dzień, podejmij natychmiastowe działania.
  • Na przykład, jeśli jesteś w supermarkecie, na terenie serwisu drogowego lub na parkingu centrum ogrodniczego, zanotuj markę, model, kolor i numer rejestracyjny samochodu, a następnie wejdź do środka i poproś o ogłoszenie. Jeśli to nie sprowadzi właściciela na zewnątrz, lub jesteś w miejscu, gdzie znalezienie właściciela jest niemożliwe, zadzwoń pod numer 999 i poproś o policję.

Więcej na: http://autokosmetykaopinie.pl

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl