Jak wybierać kosmetyki samochodowe?

Jak wybierać kosmetyki samochodowe?

Nawet samochód, który sprawia wrażenie wyjątkowo zaniedbanego, może zostać doprowadzony do takiego stanu, który sprawi, że będzie on budził zachwyt osób znajdujących się w naszym otoczeniu. Chcąc osiągnąć ten cel musimy odnaleźć w sobie samozaparcie. Pomocna będzie też gotowość do ciężkiej pracy i umiejętność znalezienia odpowiednich kosmetyków.

Oczywiście, jeszcze przed zakupem kosmetyków samochodowych, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań dotyczących tego rodzaju produktów. Wielu kierowców nie może ukryć swojego zdumienia uświadamiając sobie, że w ich skład wchodzi nie tylko szampon przeznaczony do mycia karoserii, ale również specyfiki do pielęgnacji opon i felg, środki do mycia szyb oraz preparaty wykorzystywane, aby wyczyścić tapicerkę.

Kosmetyki samochodowe

Jeszcze przed zakupem dobrze też ustalić, w jakim stanie znajduje się karoseria naszego samochodu, czy pojazd musi być poddany kompleksowemu czyszczeniu, czy zależy nam na poprawie widoczności i czy chcemy poświęcić mu kilka godzin, czy też kilkadziesiąt minut. Gdybyśmy podjęli się próby usystematyzowania kosmetyków samochodowych, z pewnością dążylibyśmy do tego, aby podzielić je na przynajmniej kilka kategorii.

Jeśli kryterium podziału ma być ich przeznaczenie, za kosmetyki do elementów zewnętrznych należy uznać te, które czyszczą karoserię, szyby, felgi, opony, dachy w kabrioletach oraz nielakierowane listwy i zderzaki. W cenie są i te kosmetyki, które pozwalają na doprowadzenie do porządku wnętrza pojazdu. Grupa ta jest dość bogata i obejmuje między innymi: środki do czyszczenia tapicerki, skóry, szyb oraz elementów plastikowych. Jeszcze inna grupa kosmetyków jest wykorzystywana w procesie pielęgnacji silnika. Już sama pielęgnacja karoserii może się odbywać z wykorzystaniem przynajmniej kilku rodzajów środków.

Szampon i żel do mycia

Oczywiście, największą popularnością cieszą się w tym kontekście żele do mycia oraz szampony. To właśnie one umożliwiają skuteczne pozbycie się błota i kurzu, można przy tym eliminować z ich wykorzystaniem również mniej odporne zabrudzenia. Nie brakuje też kosmetyków, które są wyposażone w środki, które przeciwdziałają procesowi utlenianiu się lakieru, co sprawia, że jego kolor nie blaknie. Jeśli znajdujemy się na drodze w upalny dzień, musimy liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami. Za najpoważniejsze można uznać odpryski asfaltu oraz miliony zabitych mych i komarów. W takim wypadku niezbędne okazuje się znacznie bardziej radykalne podejście, z pomocą przychodzą nam więc spraye wyposażone w mocne detergenty.

Zabiegi samochodowe

Lista produktów, którymi warto się zainteresować jest dość długa, jeśli więc zastanawiamy się nad tym, na jaką formę preparatu powinniśmy się zdecydować, w pierwszej kolejności dobrze jest przeanalizować własne preferencje. Każde rozwiązanie ma nie tylko swoje zalety, ale również wady i tak woski syntetyczne cieszą się popularnością z uwagi na mocny połysk, należy jednak liczyć się z tym, że efekt będzie sztuczny i plastikowy. Są jednak bardziej trwałe niż ich naturalne odpowiedniki.

Te ostatnie również mają działanie nabłyszczające, to jednak nie ono sprawia, że znajdują się one w centrum zainteresowania. Ważniejsze wydaje się to, że mają one właściwości ocieplające, a do tego pogłębiają barwę samego lakieru, uchodzą więc za bardziej eleganckie. Również częstotliwość woskowania nie może być z góry określona, tu bowiem decydujące znaczenie ma to, jak intensywnie wykorzystujemy nasz pojazd. Jeśli więc samochód jest używany dość rzadko, woskowanie raz na rok może okazać się wystarczające. W innych przypadkach może się okazać, że czynność ta będzie musiała być powtarzana co dwa miesiące.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl