Sąsiedzi w stanie wojny o parking

Sąsiedzi w stanie wojny o parking

Według nowych badań, między wieloma gospodarstwami domowymi istnieje "zimna wojna" z powodu różnic w kwestii parkowania.

Podczas gdy zdecydowana większość kierowców jest zadowolona z parkowania swoich sąsiadów, 14% określa parkowanie swoich sąsiadów jako "słabe" lub "przerażające" (4%).

Badanie RAC Insurance Home Parking ujawnia, że głównym problemem dla poszkodowanych jest samolubny sposób parkowania ich sąsiadów, przy czym sześciu na dziesięciu (62%) podaje to jako powód wybrania słów "przerażający" lub "kiepski".

Dwóch na pięciu (41%) irytowało się z powodu sąsiadów parkujących na ulicy, podczas gdy oni mają miejsce do parkowania na własnych dyskach, podczas gdy prawie jedna trzecia (31%) skarżyła się, że zostali zablokowani przez sąsiadów parkujących w poprzek ich dysków.

Co gorsza, dla trzech czwartych (73%) "przerażające" i "złe" zachowania związane z parkowaniem mają miejsce każdego dnia, a dla jednej czwartej (26%) doprowadziły nawet do tego, że zaczęli ze sobą rozmawiać lub się nie odzywać.

parking

"Parkowanie jest bardzo delikatną kwestią, szczególnie gdy odbywa się przed własnym domem, ponieważ wydobywa to z każdego 'Nimby'", powiedział Simon Williams z RAC Insurance.

"W momencie, gdy ktoś parkuje samolubnie, ludzie podniosą kaganiec, czy to parkując na ulicy, gdy mają miejsce, aby móc zaparkować na własnym dysku lub parkując tak blisko, że prawie uniemożliwia to wyjście.

"Przeważająca większość osób, wśród których przeprowadziliśmy ankietę, określiła siebie jako rozważnych parkujących, twierdząc, że zawsze zostawiają dużo miejsca, gdy parkują równolegle na ulicy i są ostrożni, aby upewnić się, że parkują prostopadle między liniami na parkingu.

Jeśli te złe praktyki powtarzają się codziennie, może rozpocząć się "zimna wojna", w której sąsiedzi nie będą się odzywać lub będą się nawzajem ignorować.

"Odpowiedź musi być dla każdego zmotoryzowanego, aby poświęcić trochę dodatkowego czasu na zastanowienie się, jak ich parkowanie może wpłynąć na sąsiadów i kolegów kierowców".

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl