Kierowcy przestrzegający zasad blokady przed koronawirusem "zostań w domu

Kierowcy przestrzegający zasad blokady przed koronawirusem "zostań w domu

 

Większość kierowców używa swoich samochodów raz w tygodniu lub rzadziej do niezbędnych podróży, takich jak zakup żywności podczas blokady koronawirusowej, nowe badanie potwierdziło.

Jednak prawie jedna osoba na 10 zdecydowała się zignorować rządowe ograniczenia, podejmując nieistotne podróże, w tym jazdę na "krótkim dystansie, aby mogli się trochę poćwiczyć" (5%) i wsiadając za kierownicę, aby "dać swoim samochodom popalić" (4%).

Oba te rodzaje podróży niosą ze sobą możliwe do uniknięcia ryzyko kolizji drogowych w czasie, gdy służby ratunkowe są pod ogromną presją, a także ryzyko niepotrzebnych awarii.

Tymczasem jedna trzecia kierowców stwierdziła, że dostęp do samochodu jest ważniejszy niż kiedykolwiek po wybuchu epidemii koronawirusa.

Dane RAC podkreślają rosnącą zależność wielu kierowców od swoich samochodów w celu odbycia niezbędnych podróży, przy czym trzy czwarte (75%) twierdzi, że używa samochodu do robienia dozwolonych zakupów spożywczych, 28% twierdzi, że używa go, aby dostać się do apteki, a jedna piąta (18%) potrzebuje samochodu, aby zapewnić opiekę lub pomoc osobie wymagającej szczególnej troski. Jedna piąta (20%) twierdzi również, że używa samochodu, aby dostać się do pracy, ponieważ pracuje na stanowisku, na którym nie może pracować z domu.

"Te liczby podkreślają ważną rolę, jaką prywatny samochód nadal odgrywa w umożliwieniu ludziom ukończenia ich niezbędnych podróży podczas blokady", powiedział Rod Dennis z RAC Breakdown.

"Rzeczywistość dla wielu ludzi jest taka, że nadal polegają na samochodzie dla niektórych podróży - czy to na cotygodniowe zakupy żywności, aby dostać się do i z pracy lub gdy opiekują się wrażliwą osobą.

"Podczas gdy pokusa może być tam z samochodem siedzi na zewnątrz i w dużej mierze nieużywane, naprawdę wzywamy ludzi, aby pomyśleć dwa razy, zanim wsiądą za kierownicę.

"Każda niepotrzebna podróż potencjalnie zwiększa obciążenie naszych służb ratowniczych".

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl