7 najlepszych gadżetów samochodowych

7 najlepszych gadżetów samochodowych

Udostępnij Facebook Twitter

Z Society of Motor Manufacturers and Traders ujawniając samochody na brytyjskich drogach wzrasta o prawie 600.000 w ciągu roku, wielu z nas spędza coraz więcej czasu podróżując daleko i szeroko w naszych samochodach. Wszyscy chcemy najlepsze wrażenia z jazdy, co prawda większość nowych samochodów jest teraz wyposażona w najnowszą technologię, ale jeśli masz starszy samochód lub bardziej przystępny model samochodu nie musisz przegapić, tutaj ujawniamy siedem najlepszych gadżetów samochodowych, które możesz zamontować w swoim samochodzie samodzielnie!

  Synchronizuj swój smartfon z samochodem za pomocą adaptera samochodowego Bluetooth

Bluetooth Car Adapters są niedrogie gadżet dla Twojego samochodu detalicznych od £ 10 + i zapewniają możliwość synchronizacji smartphone z samochodem, dzięki czemu można odtwarzać muzykę samochodu przez głośnik samochodowy i wykonywać połączenia w trybie głośnomówiącym. Możesz sparować to urządzenie ze swoim smartfonem, co oznacza, że za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu, urządzenia będą parować się automatycznie, dzięki czemu adapter samochodowy bluetooth jest bardzo łatwym i wygodnym gadżetem do użycia. W zależności od modelu samochodu adapter samochodowy bluetooth będzie podłączany do gniazda zapalniczki lub portu audio aux, dlatego przed dokonaniem zakupu sprawdź, który typ będzie pasował do gniazd w Twoim samochodzie.

  Zmagasz się z cofaniem? Wtedy kamera cofania jest dla Ciebie!

Jeśli walczysz do tyłu lub po prostu chcesz dodatkowe bezpieczeństwo kamera cofania może być doskonałym dodatkiem do swojego samochodu gadżetów, oczywiście nigdy nie należy polegać wyłącznie na aparat, ale będąc w stanie zobaczyć, co jest za może z pewnością pomóc w ciasnych lub ruchliwych sytuacjach, jak to daje ogólny widok. Kamery cofania często wyposażone są w czujniki ruchu dla martwych punktów, które ostrzegają Cię, jeśli jedziesz zbyt blisko obiektu, osoby lub ściany, zapobiegając prawdopodobieństwu wypadku samochodowego. Niektóre kamery cofania mają nawet tryb widzenia nocnego, dlatego można ich używać bez względu na porę dnia.

  Kup uchwyt na smartfona i używaj swojego smartfona jako nawigacji satelitarnej

Ze smartfonów teraz o aplikacje nawigacyjne dostępne do pobrania wielu z nas są teraz za pomocą naszych telefonów jako Satnav, więc dni tradycyjnego Satnav są policzone. Uchwyt do smartfona umożliwia kierowcy zamocowanie telefonu na przedniej szybie lub desce rozdzielczej, dzięki czemu może on bezpiecznie i wyraźnie śledzić instrukcje nawigacyjne wyświetlane na ekranie telefonu. Podczas korzystania ze smartfona jako nawigacji satelitarnej zaleca się włączenie w telefonie funkcji "nie przeszkadzać", dzięki czemu nie będziesz rozpraszany przez przychodzące SMS-y lub połączenia, które mogłyby odciągnąć Twoją uwagę od drogi, co może mieć katastrofalne skutki.

  Postaw swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu dzięki ciśnieniomierzowi

Monitorowanie ciśnienia w oponach jest niezwykle ważne, ponieważ z czasem opony Twojego samochodu tracą ciśnienie, dlatego powinieneś sprawdzać je co najmniej raz w miesiącu. Ciśnieniomierz pomoże Ci kontrolować ciśnienie w oponach, poprawi Twoje bezpieczeństwo i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze dzięki lepszemu zużyciu paliwa. Jeśli nie jesteś pewien, jakie ciśnienie w oponach powinien mieć Twój samochód, informacja ta powinna znajdować się na drzwiach kierowcy lub pasażera albo w instrukcji obsługi pojazdu, w zależności od tego, jakim samochodem jeździsz.

  Nie daj się zaskoczyć w wypadku, zainwestuj w kamerę cofania

Dash Cams są małe kamery, podobne do kamer internetowych, które mogą być dołączone do samochodu i stały się one znacznie bardziej popularne w ostatnich latach, zwłaszcza ze wzrostem wypadków samochodowych, zapewniają one nagranie wszelkich zdarzeń, które mogą pomóc z dowodami dla roszczeń ubezpieczeniowych lub przydzielając odpowiedzialność za wypadek. Jeśli masz wypadek, który nie jest z Twojej winy, warto dowiedzieć się, jak złożyć roszczenie o odszkodowanie za wypadek samochodowy, jak wielu ekspertów prawnych będzie oferować swoje usługi na zasadzie No Win No Fee. Pamiętaj, aby prawidłowo zabezpieczyć swoją kamerę do pojazdu, aby zapobiec jego upadku lub rozpraszając cię przez poruszanie się, podczas gdy jesteś skoncentrowany na drodze, jak również pozycjonowanie kamery w miejscu, które nie utrudnia widzenia, jak nie chcesz, aby gadżet, którego celem jest nagrywanie wypadku faktycznie być przyczyną wypadku samochodowego.

  Zwalczaj złodziei samochodów za pomocą lokalizatora pojazdów GPS

Kradzieże samochodów są niestety na wzrost jednak zakup i montaż lokalizatora GPS do samochodu pomoże śledzić samochód, jeśli zostanie skradziony, pomagając w dochodzeniach policyjnych i pomagając w uzyskaniu samochodu z powrotem do Ciebie. Dostępnych jest wiele różnych modeli, mogą być przenośne, które można przymocować do samochodu lub podłączyć do instalacji elektrycznej silnika! Również jeśli jesteś zapominalskim parkerem, lokalizator GPS może być dla Ciebie istotnym gadżetem! Możesz teraz nawet uzyskać trackery, które będą ostrzegać smartfona o nietypowej aktywności samochodu.

  Unikaj utknięcia na mieliźnie dzięki przenośnemu rozrusznikowi awaryjnemu

Każdy nie cierpi, gdy samochód się psuje lub nie odpala, zwłaszcza w wiejskich lokalizacjach, gdzie nie ma nic w pobliżu, dlatego możesz uniknąć ryzyka utknięcia na mieliźnie, trzymając w samochodzie przenośny rozrusznik. Każdy samochód jest inny i będzie wymagał różnych jump starterów w zależności od mocy samochodu, ta informacja powinna być wymieniona na produkcie, więc upewnij się, że studiujesz to dokładnie przed zakupem, ważne jest, aby kupić ciężki starter. Jeśli nie jesteś pewien, jak działa akumulator samochodowy lub jak używać przenośnej przystawki, ważne jest, aby zbadać to tak szybko, jak to możliwe, ponieważ posiadanie całego sprzętu i brak pomysłu nie pozwoli Ci wydostać się z trudnej sytuacji.

Technologia rozwija się w zastraszającym tempie i zawsze są nowe gadżety samochodowe pojawiające się na rynku, miej oko na ostatnie trendy, aby nie przegapić! Kto by pomyślał lata temu, że elektryczne szyby, klimatyzacja, nawigacje satelitarne aktywowane głosem będą powszechne. Z gadżetów samochodowych możliwości są teraz nieograniczone, dzięki czemu jest to bardzo ekscytujący czas dla przemysłu motoryzacyjnego, innowacje rozpoczęły się nawet na latające samochody!!!

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl