Jak uzyskać efekt lśniących, czarnych opon?

Jak uzyskać efekt lśniących, czarnych opon?

Każdy kierowca marzy o doskonale wyglądającym samochodzie, jednak często zapominamy o najprostszych detalach takich jak felgi, czy opony. Opona jest jednym z detali, które najbardziej rzucają się w oczy. Zadbana i czysta opona o wysokim połysku jest doskonałym dodatkiem podkreślającym charakter i wysoki poziom utrzymania pojazdu.

Opony wymagają specyficznej pielęgnacji ze względu na formułę gum wykorzystywanych do produkcji opon, do pielęgnacji których należy stosować właściwe preparaty chemiczne. Aby właściwie oczyścić opony, powinniśmy skorzystać z dedykowanego środka czyszczącego do opon. Jest to odpowiednio zestawiona formuła środków czyszczących, polimerów i preparatów zmywających zabrudzenia. Produkty czyszczące odpowiadają za odpowiednie rozpuszczenie i odseparowanie zanieczyszczeń od gumy, zmycie ich i dogłębną penetrację powierzchni opon w celu przygotowania ich do impregnacji za pomocą dressingu do opon.

Jeśli mówimy o impregnatach do opon, najczęściej są one dostępne w formie płynu, balsamu, lub żelu wcieranego w powierzchnię opon. Formuły tych środków opierają się na wykorzystaniu mieszanek polimerowych, które jednocześnie konserwują i odżywiają gumę wykorzystywaną do produkcji opon. W przypadku zastosowania preparatów różnych marek, możemy spodziewać się różnego efektu końcowego, od matu do wysokiego połysku. Niektóre preparaty różnią się także trwałością, gdyż trwałość dressingu może wynosić od kilku dni do kilku miesięcy.

W jaki sposób przygotować opony do konserwacji? Najlepiej rozpocząć od mycia wstępnego kół. W tym celu możemy zastosować dowolny produkt do tego przeznaczony. Po spłukaniu środka do mycia wstępnego, należy zastosować środek do czyszczenia opon. Spenetruje on dogłębnie warstwy gumy, a następnie usunie z niej wszelkie ciężkie zanieczyszczenia. Możemy ją oczyszczać za pomocą samego aplikatora, jak również wykorzystując szczotki do czyszczenia opon, czy też pędzle detailingowe. Po oczyszczeniu opon za pomocą powyższych preparatów powinniśmy osuszyć oponę i pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia. Jeśli jednak producent środka konserwującego do gumy zaleca inaczej, powinniśmy zastosować się do jego zaleceń i pozostawić oponę mokrą, aby uzyskać odpowiedni efekt.

W przypadku stosowania środków na sucho, powinniśmy posłużyć się preparatem zaaplikowanym na piankowy aplikator. W miarę nakładania środka powinniśmy kontrolować suchość opony. Bardziej zniszczone gumy będą szybko wchłaniały preparat, nadal pozostając w zmatowionej formie. Aby nadać oponom równomierny, elegancki połysk, powinniśmy nałożyć więcej preparatu i pozostawić go na powierzchni opony do odpowiedniego zareagowania. Po chwili powinniśmy zetrzeć naddatki środka konserwującego z powierzchni gumy, aby zapobiec rozmazywaniu się preparatu i powstawaniu nierównych smug na krawędzi opon.

Mamy nadzieję, że powyższe rady pomogą Wam w odpowiedniej pielęgnacji opon, a także zachowaniu ich doskonałego wyglądu przez długi czas. Odpowiednia konserwacja pozwoli na zmaksymalizowanie żywotności opon i sprawi, że będą oferować maksymalne bezpieczeństwo podczas podróży przez wiele sezonów.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl