Używanie telefonów komórkowych "bezpieczniejsze niż przekraczanie prędkości".

Używanie telefonów komórkowych "bezpieczniejsze niż przekraczanie prędkości".

Jedna czwarta brytyjskich kierowców uważa, że lepiej jest prowadzić samochód podczas korzystania z telefonu komórkowego niż przekraczać prędkość, wynika z nowych badań.

Ustalenia te pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród 2,000 kierowców po tym, jak nowe przepisy wprowadziły wzrost grzywien dla tych, którzy zostali przyłapani na prowadzeniu pojazdu podczas korzystania z telefonu komórkowego oraz punkty karne dla tych, którzy zostali przyłapani po raz pierwszy.

Naukowcy odkryli również, że dwie trzecie kierowców świadomie przekracza dozwoloną prędkość, ale tylko jeden na dziesięciu został złapany w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Pomimo wyraźnego oznakowania wskazującego dopuszczalne limity na wszystkich drogach, 45% osób uważa, że dopuszczalna jest jazda szybciej niż powinno.

Siedmiu na dziesięciu kierowców przyznaje się do celowego zwalniania, aby ominąć fotoradar, a następnie do ponownego przyspieszenia po jego minięciu.

"Alistair Hargreaves, Dyrektor Działu Obsługi Ubezpieczyciela Admiral, powiedział: "Chcieliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób kierowcy postrzegają przekraczanie dozwolonej prędkości.

"Chcieliśmy dowiedzieć się, jak poważną wagę przywiązują kierowcy do przekraczania prędkości w porównaniu z innymi wykroczeniami i złymi nawykami za kierownicą.

"Prawie jeden na czterech uważa, że używanie telefonu podczas jazdy jest mniej poważne niż przekroczenie prędkości".

kierowca

Surowsza kara

Oba wykroczenia wiążą się z karą, ale ostatnio rząd zwiększył karę dla każdego, kto został przyłapany na używaniu telefonu za kierownicą - teraz grozi ci 200 funtów i 6 punktów na prawie jazdy.

"Postawy wobec przekraczania prędkości na autostradach są szczególnie łagodne dla wielu kierowców, a większość z nich chciałaby, aby rząd podniósł limit prędkości z 70mph.

Badanie wykazało, że 46% kierowców nie uważa jazdy z prędkością 80 mil na godzinę w strefie 70 mil na godzinę za szczególnie poważne wykroczenie.

Dlatego 84% osób przyznaje się do łamania prawa na brytyjskich autostradach, w porównaniu do 64% na drogach dwujezdniowych.

Jedna trzecia kierowców twierdzi, że ma tendencję do przekraczania prędkości na drogach miejskich, a 27% jechało szybciej niż powinno na ulicach osiedlowych.

Kolejne 51% osób uważa, że wściekłość na drodze jest bardziej niebezpiecznym wykroczeniem niż nadmierna prędkość, podczas gdy połowa ankietowanych sądzi, że gorsze jest spóźnianie się na pociąg.

Dla 28% osób poruszających się po drogach, podejmowanie się prowadzenia samochodu jest uważane za większy problem niż przekraczanie prędkości.

Prowadzenie samochodu z uszkodzonymi oponami jest gorszym wykroczeniem według 55% osób, podobnie jak niezatrzymanie się na przejściu dla pieszych dla 49%.

Nawet jazda środkowym pasem, gdy pas wewnętrzny jest wolny, jest większym przestępstwem według 21% respondentów.

Z drugiej strony, jedna na 10 ankietowanych osób uważa, że nadmierna prędkość jest gorsza od jazdy pod wpływem alkoholu.

Ponadto 24% dorosłych uważa, że nadmierna prędkość jest większym wykroczeniem niż jazda pod wpływem narkotyków.

Jednak na pytanie o dopuszczalne limity prędkości, ludzie są zgodni, że maksymalna prędkość powinna wynosić 26 mil na godzinę na ulicach mieszkalnych i 74 mile na godzinę na autostradach.

Rzecznik Admiral Car Insurance kontynuuje: "Władze lokalne w całym kraju wprowadzają ograniczenia prędkości do 20mph na ulicach mieszkalnych, aby zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych. Nasze badania wskazują, że kierowcy są skłonni zaakceptować niższe limity prędkości na tych drogach.

"Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że większość kierowców przyznaje, że przekracza dozwoloną prędkość na tych drogach".

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl