Samodzielne czyszczenie klimatyzacji - jak zrobić to skutczenie ?

Samodzielne czyszczenie klimatyzacji - jak zrobić to skutczenie ?

Podczas pracy klimatyzacji czujesz nieprzyjemny zapach wydobywający się z nawiewów? Jazda staje się niekomfortowa i uciążliwa, a odświeżacze powietrza nie dają sobie rady? Przeprowadź procedurę czyszczenia klimatyzacji i ciesz się czystym i świeżym powietrzem w swoim samochodzie! Brzmi skomplikowanie? W tym artykule pokażemy CI, jak wyczyścić klimatyzację, nawet w domowym zaciszu.

Na początek trochę teorii. Klimatyzacja to niesamowicie przydatny element wyposażenia samochodu. Pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, co znacząco wpływa na komfort jazdy, a także na bezpieczeństwo. Według badań wysokie temperatury sprawiają, że spada gwałtownie rytm pracy i wydajność umysłowa, a także zwiększone jest ryzyko wystąpienia wypadku. Z tego powodu prawidłowa temperatura powinna być zbliżona do 20 stopni Celsjusza. Właśnie tu przydaje się klimatyzacja. Niemniej jednak należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i serwisowaniu całego układu.

Wymienione poniżej porady stanowią schemat doraźnego czyszczenia układu klimatyzacji. Nie należy jednak mylić ich z profesjonalnym serwisem, gdyż jego znaczenie jest niezmiennie kluczowe dla funkcjonowania całego układu.

Aby przeprowadzić proces czyszczenia klimatyzacji, będziemy potrzebowali trzech podstawowych artykułów: pianki czyszczącej, filtra i jakiejkolwiek szmatki. Proces rozpoczynamy od zlokalizowania obudowy filtra w naszym samochodzie. Będzie on ulokowany we wnętrzu kabiny samochodu pod konsolą centralną, lub w okolicach schowka. Po zdemontowaniu osłon, wyciągamy filtr i usuwamy z obudowy resztki zanieczyszczeń za pomocą odkurzacza, oraz ściereczki.

czyszczenie klimatyzacji - jak często

Następnym krokiem jest aplikacja preparatu do oczyszczania klimatyzacji. Spryskujemy obudowę filtra od wewnątrz, wraz z parownikiem, pamiętając, aby nie polać wiatraka i silniczka, jeśli jest odsłonięty. Wypełniamy całą osłonę pianką do momentu, w którym zaczyna ona wypływać. Wtedy szmatką usuwamy naddatki płynu i pozostawiamy płyn do odpłynięcia pod samochód.

Po ukończeniu upuszczania preparatu, montujemy nowy filtr i ustawiamy nawiew na najniższe obroty. Stopniowo, powoli zwiększamy je do osiągnięcia najwyższego poziomu, po czym wyłączamy nawiew i pozwalamy odparować  substancjom czyszczącym.

Jak często czyścić klimatyzację ?

W ten sposób możemy przeprowadzić doraźne czyszczenie układu klimatyzacji. W przypadku braku narzędzi, wiedzy, czy możliwości przeprowadzenia jakiegokolwiek zabiegu związanego z klimatyzacją, należy zwrócić się do profesjonalnego zakładu.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl