Auto detailing, co to takiego?

W ostatnich kilkunastu miesiącach na naszym krajowym rynku rozwija się nowa nieznana wcześniej branża a więc tak zwany auto detailing. W tym tekście chcemy powiedzieć czym się charakteryzuje i o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Proces auto detailingu

Proces auto detailingu polega na doprowadzeniu samochodu do perfekcyjnego stanu estetyki i to od strony wnętrza jak i też powłoki lakierniczej. Zabiegi prowadzone są na nowych i używanych samochodach. I właściwie nie ma cio się dziwić, że nawet osoby, które kupują auto w salonie także na takie opcje się decydują. Wtedy usuwa się niewielkie wady lakiernicze z okresu produkcji i transportu czy poprawia się estetykę poszczególnych elementów takiego samochodu. Konserwuje się oczywiście wszelkie plastikowe oraz gumowe elementy karoserii. We wnętrzu zabezpiecza się plastiki a także elementy vinylowe. Chodzi także o stosowną dbałość, gdy będzie w grę wchodzić skórzana tapicerka.

Niekiedy wiele osób myśli, że detailing to pranie tapicerki i polerka lakieru. Dla osób, które na poważnie się tym zajmują to jednak bardzo krzywdzące określenie. Przede wszystkim cały proces detailingu trwać może nawet kilka dni i liczy się tam każdy element, wszystko wykonywane jest z niezwykłą dbałością i precyzją dosłownie o każdy element w takim pojeździe. Na początek zanim cokolwiek będzie się robić trzeba auto bardzo dokładnie oczyścić. Dopiero wtedy będzie można rozpocząć pracę nad oczyszczonym wcześniej samochodem.

W przypadku lakieru trzeba zbadać jego techniczny stan sprawdzając jak sytuacja wygląda, gdy chodzi o grubość czy uszkodzenia. Dzięki temu będzie można potem usuwać rysy oraz uzupełniać wszystkie niedoskonałości. W ten sposób będzie można skutecznie wypracować sobie lakier, który będzie świetnie wyglądał i stanie się podstawą do wyglądu naszego samochodu na wysokim poziomie. Jeśli rysy są szczególnie mocne trzeba przeprowadzić nieco mocniejszą korektę.

Grubość lakieru

Produkty zabezpieczające

Po korekcie wykonuje się także chemiczne czyszczenie podłoża. Jeśli będziemy mieli już tak zabezpieczoną powierzchnię jest możliwość wykonywania woskowania naszego pojazdu. Wybór produktów, które mają zabezpieczać auto jest bardzo duży, dlatego znalezienie interesującej opcji nie powinno stanowić problemu. Obecnie jak się wydaje takim hitem są woski carnauba, które powstają w formie ekstraktu z plamy rosnącej na terenie Brazylii.

W momencie, gdy lakier będzie zadbany można przejść do kolejnych kroków oraz zabezpieczenia wszystkich in nich elementów samochodu również biorąc pod uwagę te nawet najmniejsze elementy plastikowe czy gumowe. Autodetailing stawia również na wygląd opon, dlatego nie trzeba się dziwić, że dobrze wykona a usługa zajmuje jednak sporo czasu. Oprócz tego oczywiście wykonuje się wszelkie prace związane z wnętrzem takiego pojazdu. Także w środku samochodu dba się praktycznie o każdy element z największą precyzją, dlatego mamy gwarancję, że taka propozycja jest rzeczywiście doskonała i sprawi, że nasze auto zmieni swój wygląd estetyczny na dużo lepszy.

Widać doskonale, że autodetailing to nie tylko pranie tapicerki i polerka lakieru. Właściwie jest to proces, który trwa długi czas i jego efekt końcowy ma być taki, że każdy będzie powalony na kolana. Przeprowadza się go w używanych samochodach, albo też w nowych jako ten element, który będzie decydował przede wszystkim o zabezpieczeniu lepszym takiego samochodu. W miarę możliwości warto więc zdecydować się na autodetailing, ponieważ dzięki niemu nasze auto kompletnie zmieni swoje oblicze, będzie wyglądać perfekcyjnie.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl