Przegląd form i składników kosmetyków samochodowych

Przegląd form i składników kosmetyków samochodowych

Gdy mamy do czynienia z kosmetykami samochodowymi nie możemy nie zgodzić się z tym, że obecnie forma, w jakiej występują, jest dość zróżnicowana. Nikogo nie dziwią nie tylko aerozole, ale również pasty oraz nasączone ściereczki.

Właśnie ściereczki i spraye cieszą się zresztą szczególną popularnością. Ta nie powinna zresztą stanowić dla nikogo zaskoczenia, w niekwestionowany sposób wiąże się bowiem z wygodą, a ta ma duże znaczenie dla osób sięgających po tego rodzaju rozwiązania. Środek może być z łatwością rozprowadzony po powierzchni, nie wymaga specjalnych aplikatorów, jeśli zaś mamy do czynienia z nawilżoną ściereczką, usunięcie zabrudzenia z szyby jest możliwe bez konieczności długotrwałego polerowania ewentualnych smug.

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w odniesieniu do past, właśnie taka forma jest bowiem charakterystyczna zarówno dla wosków, jak i dla specjalnych preparatów, które wykorzystuje się, aby usuwać rysy. Ich nakładanie wymaga pewnego nakładu sił, efekt jest jednak lepszy i bardziej rozciągnięty w czasie.

Szampon samochodowy

Środki przeznaczone do ochrony karoserii mają obecnie zróżnicowany skład, pewne części składowe są jednak niezmienne. Tu warto wspomnieć choćby o naturalnym wosku palmowym, którego zawartość różni się w zależności od tego, z jakim produktem mamy do czynienia. Najdroższe woski mają go w swoim składzie nawet 70 procent, podczas gdy w najtańszych nie przekracza ona kilku procent.

Gdy sięgamy po woski i szampony samochodowe, nie powinniśmy być zaskoczeni również dowiadując się, że w ich skład wchodzą wyciągi z owoców. Często powtarzającymi się składnikami są również olejki orzechowe oraz mleko kokosowe. Tak duże nagromadzenie składników naturalnych nie jest zresztą przypadkowe, to bowiem właśnie one mają zbawienny wpływ na lakier odżywiając go i pogłębiając jego kolor.

Kosmetyki samochodowe

Wosk syntetyczny

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że w sprzedaży nie znajdziemy wosków syntetycznych. Te na ogół są tworzone na bazie polimerowej. Innym oryginalnym składnikiem obecnym w niektórych kosmetykach samochodowych są nanocząsteczki. Zwykle ich zadanie polega na wypełnianiu rys, a one same układają się w warstwę ochronną, która ma za zadanie odbijanie promieni słonecznych i przeciwdziałanie matowieniu. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak skutecznie dbać o nasze auto, nie powinniśmy zapominać również o rozwiązaniach takich, jak płyny czyszczące i aplikatory do wosku.

Czyszczenie opon

Pomocne mogą okazać się również specjalne odżywki stosowane do opon. W sprzedaży dostępne są też rękawice wykonane z miękkich materiałów, które ułatwiają mycie pojazdu. Zastanawiając się nad tym, po jakie rozwiązania sięgać, warto mieć na uwadze to, że nie wszyscy producenci cieszą się jednakowo dobrą opinią. Na szczęście, lista tych, którymi warto się zainteresować, nie jest wcale krótka i obejmuje firmy takie, jak choćby Chemical Guys, Sonus, Meguiar’s, 303 oraz Wolfgang.

Podczas dokonywania wyboru najlepszych rozwiązań należy też analizować argument cenowy, jeśli bowiem chcemy wejść w posiadanie wosku samochodowego musimy liczyć się z tym, że jego jakość i cena będą wiązać się ze sobą bardzo ściśle. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że decyzja o wywoskowaniu samochodu będzie zmuszała nas do zastanowienia się nad kredytem.

W sprzedaży nie brakuje linii kosmetyków, które są przystępne cenowo, a jednak stanowią dobrą ochronę dla pojazdu. Co ciekawe, specjaliści niejednokrotnie uznają je za lepsze nawet od tych, które cieszą się opinią rynkowych liderów tak ze względu na trwałość, jak i łatwość wykorzystania. Zasada ta sprawdza się zresztą również w odniesieniu do szamponów i innych rozwiązań.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl