SPA samochodowe - co warto wiedzieć o powłokach ceramicznych

SPA samochodowe - co warto wiedzieć o powłokach ceramicznych

Chyba każdy właściciel samochodu marzy o tym, aby lakier jego pojazdu charakteryzował się nie tylko lśniącym kolorem, ale i podwyższoną odpornością na zarysowania. Dziś nie jest to wcale marzenie, którego nie da się zrealizować, choć nadal mamy do czynienia z wyzwaniem, któremu można sprostać jedynie dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu.

Oczywiście, osoby, które chcą zadbać o lakier w swoim samochodzie, mogą skorzystać z wielu rozwiązań. Wśród nich najskuteczniejsze wydaje się pokrycie lakieru specjalną powłoką ceramiczną, której kolejne warstwy mają właściwości ochronne. Powłoka taka jest w stanie chronić klakier przed uszkodzeniami, może przy tym wpłynąć wyjątkowo korzystnie na jego wygląd. Nie może być jednak inaczej, skoro daje karoserii nie tylko wyjątkowy blask, ale również ochronę.

Konserwacja samochodu

Co więcej, sam lakier zyskuje głębię, a jego kolor zostaje dodatkowo podkreślony. Samochód staje się też bardziej odporny na szkodliwe działanie korozji i promieniowania UV, lepiej radzi sobie przy tym również z wysokimi temperaturami. Nie można nie docenić i tego, że mamy do czynienia z zabiegiem trwałym i skutecznym.

Mogłoby się wydawać, że mówimy o ochronie, która przydaje się jedynie nowym samochodom, okazuje się jednak, że z powodzeniem mogą korzystać z niej również pojazdy używane. Proces nakładania powłok ochronnych ma jednak złożony charakter, jeszcze przed przystąpieniem do czynności zabezpieczających należy więc przygotować na nie pojazd. Pierwszym krokiem jest tu mycie nadwozia, konieczne jest przy tym podkreślenie, że mówimy o zabiegu, który powinien zostać wykonany ze szczególną starannością.

Tak zwane mycie premium zakłada wykorzystanie preparatów, które są delikatne i nieagresywne, wiadomo bowiem, że właśnie one są najbezpieczniejsze dla powłok. Jeśli nadwozie jest już umyte można zastosować w odniesieniu do niego specjalną glinkę. Ta okaże się niezbędna, aby pozbyć się osadów organicznych.

Jeśli pojawia się taka konieczność, specjalista może przystąpić do wieloetapowej korekty powłoki. Dzięki tego rodzaju czynnościom można mieć pewność, że stworzona zostanie idealna baza pod powłoki ochronne. Korekta lakieru jest zabiegiem, który wykonuje się przede wszystkim w przypadku pojazdów starszych, lakier jest bowiem w ich przypadku zniszczony, posiada wżery i zarysowania, a często ulega również zmatowieniu. Korzystają z niej zwłaszcza właściciele samochodów używanych zwłaszcza, jeśli były to pojazdy myte przede wszystkim na myjniach automatycznych.

Powłoka ceramiczna

Stan lakieru samochodowego

Dzięki usunięciu defektów lakieru możliwe staje się nie tylko odzyskanie głębi koloru, ale i dawnego blasku. Usługa taka składa się z kilku etapów, pośród których kluczowe znaczenie wydaje się mieć wieloetapowy proces mycia. To właśnie dzięki niemu można odpowiednio oczyścić powlokę lakierniczą, jej powierzchnia staje się przy tym wolna nawet od drobinek asfaltu. Kolejnym krokiem są oględziny stanu powłoki lakierniczej. Tu pomocny okazuje się miernik grubości lakieru, który ułatwia ocenę tego, jakie zabiegi można wykonać, a które z nich mogą okazać się zbyt niebezpieczne.

Gdy specjaliści zbiorą informacje na temat grubości lakieru, mogą dobrać najbardziej skuteczną technikę przeprowadzenia zabiegu. Na ostatniej prostej dokonuje się korekty lakieru. Tu przydają się wysokiej jakości pasty polerskie oraz narzędzia mechaniczne. Współcześnie do zabezpieczenia lakieru stosuje się nowoczesnych powłok ceramicznych. Gwarantują one trwałość, w przypadku niektórych z nich można przy tym mówić o zdolności samooczyszczenia. Można także liczyć na to, że są one w stanie zmniejszyć ryzyko pojawienia się nowych rys na lakierze, co jest właściwością przełomową.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl