Pięć wskazówek, które pomogą Ci przetrwać długie podróże samochodem

Udostępnij Facebook Twitter

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na ulubiony festiwal, czy na rodzinne wakacje tego lata, prawdopodobnie czeka cię długa podróż samochodem.

Martin Cariven z Moneybarn, specjalisty w dziedzinie finansowania samochodów, przygotował pięć najlepszych wskazówek, które pomogą ci przygotować się na długie godziny spędzone w drodze.

1) Zanim wyruszysz w drogę

Przygotowanie jest kluczem do wyruszenia w długą podróż, więc upewnij się, że twój samochód jest w doskonałym stanie, aby zapobiec awarii. Pamiętaj, aby sprawdzić ciśnienie w oponach, płyn chłodzący, olej silnikowy, spryskiwacze szyb i światła, ponieważ mogą one powodować problemy, jeśli nie są sprawdzane prawidłowo.

Trzymaj w samochodzie zapasową ładowarkę do telefonu, aby nie ryzykować utknięcia na bezdrożach, jeśli w Twoim telefonie rozładuje się bateria. Warto też mieć w bagażniku kilka latarek, podstawowe narzędzia do serwisowania samochodu i zapasowe koło.

Sprawdź w swoim ubezpieczeniu, czy jesteś objęty ubezpieczeniem na wypadek awarii i weź ze sobą kopię ubezpieczenia, gdybyś musiał zadzwonić do ubezpieczyciela.

2) Zbadaj cel podróży

Zaplanuj trasę, którą chcesz jechać, zanim wyruszysz w drogę, aby dać sobie znać, jak długo potrwa podróż. Zawsze warto wprowadzić trasę do nawigacji satelitarnej lub aplikacji takich jak Google Maps lub Waze, które będą na bieżąco informować o natężeniu ruchu. Zaparkuj lub zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu, aby skorzystać z tych urządzeń, ponieważ korzystanie z nich podczas jazdy jest nie tylko niebezpieczne, ale również nielegalne.

Jeśli prowadzisz samochód sam, ustal limit godzin jazdy każdego dnia i trzymaj się go. Jeśli jednak jedziesz w grupie, warto dodać kilku kierowców do ubezpieczenia i podzielić się kilometrami.

3) Przekąski

Nie chcesz zatrzymywać się za każdym razem, gdy ktoś jest głodny lub spragniony, więc upewnij się, że masz mnóstwo pysznych przekąsek, aby utrzymać tych w samochodzie idzie w między przystankami. Spraw sobie przyjemność i weź kilka luksusów, których normalnie nie miałbyś na co dzień, aby podróż była jak najbardziej przyjemna.

Aby zapewnić, że nie skończysz z dużymi szczytami i załamaniami poziomu zmęczenia, unikaj kofeiny i zdecyduj się na picie dużej ilości wody, aby pozostać nawodnionym.

4) Odpoczywaj

Im dłuższa jest droga między postojami, tym dłuższy powinien być okres odpoczynku. Na przykład, możesz preferować zatrzymywanie się na 10-15 minut co kilka godzin, zamiast robić dłuższe przerwy rzadziej.

Weź jednak pod uwagę potrzeby swoich pasażerów, zwłaszcza dzieci. Upewnij się, że podczas postojów rozprostujesz nogi i zaczerpniesz świeżego powietrza, aby nogi nie skurczyły się podczas długich przerw w jeździe.

5) Najważniejsze wskazówki dla dzieci

Próba zapewnienia dzieciom rozrywki i spokoju podczas podróży jest trudna, ale posiadanie kilku niezawodnych sztuczek w rękawie powinno pomóc.

Jeśli to możliwe, spróbuj podróżować w nocy, aby dzieci mogły spać przez większą część podróży. Jeśli nieunikniona jest podróż w ciągu dnia, zawsze miej przy sobie smakołyki, aby odwrócić ich uwagę i wykorzystać je jako narzędzie przetargowe do ograniczenia hałasu.

Samochodowe odtwarzacze DVD lub tablety mogą uratować życie, więc upewnij się, że są w pełni naładowane i weź ze sobą ładowarkę samochodową. Dla każdego dziecka przygotuj pakiet podróżny zawierający kilka zabawek, jedzenie i napoje oraz czasopismo, aby zapewnić im zajęcie.

Przede wszystkim jednak, baw się dobrze podczas podróży. Wybierz trasę poza autostradą i ciesz się widokami, które mijasz po drodze. Graj w gry w samochodzie, słuchaj ulubionej muzyki i ciesz się towarzystwem pasażerów.