Jak wybrać pasty polerskie do samochodu?

Jak wybrać pasty polerskie do samochodu?

Nowy samochód, który dopiero co wyjeżdża z salonu dealera wygląda oczywiście idealnie, nie ma rys ani wgnieceń. Ale w trakcie jego użytkowania wiele może się wydarzyć. Zawsze moa się pojawić jakieś niedoskonałości. Dzieje się tak ponieważ lakier w czasie eksploatacji cały czas się ściera. Współcześnie lakiery nie są już szczególnie trwałe, szczególnie te o metalicznym charakterze.

Dlatego trzeba stosować odpowiednie kosmetyki, by wygląd naszego pojazdu był doskonały. Do tych kosmetyków zaliczyć będzie można między innymi pasy polerskie do samochodów.

Ważne parametry past

Zarysowania na lakierze pojawiają się w wielu sytuacjach. nawet najbardziej niewinnie wyglądające delikatne rysy często się pojawiają w różnych sytuacjach. przy otwieraniu drzwi samochodu już można delikatnie samochód porysować. Bez udziału człowieka mogą powstawać zarysowania i tego przykładem będą delikatne ryski czy wgniecenia, które wynikają z drobinek wydostających się spod kół samochodu w trakcie jazdy. Myjąc samochód w automatycznej myjni również narażamy nasz lakier na uszkodzenia. Podobnie się dzieje, gdy pojazd będzie zostawał na parkingu w czasie opadów.

Można oczywiście uniknąć uszkodzeń na karoserii tak jak będzie szansa na to, by zastosować specjalne rozwiązania niwelujące ryski. Wystarczy zastosować dobre pasty polerskie, które charakteryzują się regeneracyjnym działaniem na lakier. Najbardziej skuteczne mają w składzie lekkie mleczko, pigment kolorujący oraz wosk do pielęgnacji. Jeśli zdecydujemy się na koloryzowaną pastę trzeba dopasować ją do naszego lakieru.

Obecnie mamy sporo dobrych producentów oraz past, które mają oni przygotowane. Do mechanicznego polerowania dobre będą pasy przygotowywane w specjalny sposób.

Zdecydować się można na serię past poleskich z firmy Meguiars.: 80-Series, do której należą pasty:

#85 Diamond Cut Compound Heavy Cut 10/10,

#84 Compound Power Cleaner Heavy Cut 9/10,

#83 Dual Action Cleaner Polish Medium Cut 6/10,

#80 Speed Glaze Light-Medium Cut 4/10 oraz #82 Swirl Free Polish Light Cut 2/10.

Oprócz tego mamy również pasty

Menzerna S34A Power Gloss Compound Heavy Cut 8/10,

PO85RD3.0x Intensive Polish Medium Cut 6/10,

PO91L Intensive Polish Medium Cut 5/10,

PO106FA Final Finish Light – Medium Cut 4/10 oraz PO85RD Final Finish Light Cut 2/10.

Odbudowa lakieru

Ostatnią marką do wspomnienia będzie Poorboys ze swoimi pastami:

SSR3 Super Swirl Remover 3 Heavy Cut 8/10,

SSR2.5 Super Swirl Remover 2.5 Medium Cut 6/10,

SSR2 Super Swirl Remover 2 Light – Medium Cut 4/10 oraz SSR1 Super Swirl Remover 1 Light Cut 2/10.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

Czasami pojawia się pytanie czy można mieszać dwie pasty koloryzowane, by dostać odcień nas interesujący. W tym przypadku takiej możliwości nie można wykorzystywać. Zastosowanie pasty polerskiej wymaga od nas wcześniejszego, bardzo dokładnego mycia samochodu ze wszelkich zanieczyszczeń. Pasta powinna być nakładana przez okrężne ruchy, i preparat będzie nakładany w większej ilości na te uszkodzone w dużym stopniu miejsca.

Warto dodać, że przed polerowaniem samochodu pastą powinien on dobrze wyschnąć. Pastę nakłada się z użyciem wilgotnej szmatki, niewielkimi ilościami na poszczególne elementy nadwozia. Gdy pasta wyschnie będzie można ją polerować. To sprawi, że auto stanie się lśniące, a kolor będzie głęboki.

Kiedy zastosować pastę polerską?

Pastę będzie można zastosować już po dwóch latach od zakupu samochodu z salonu, ale może się zdarzyć, że auto będzie również mniej używane i wtedy i po 6 latach wskazane będzie użycie takiej prasy. Polerowanie samochodu na pewno nie jest proste i to przede wszystkim trzeba brać pod uwagę.

Redakcja

cardetailing.edu.pl

Świat motoryzacyjny w pigułce.

Profesjonalne porady i recenzje związane z kosmetykami i pielęgnacją samochodu.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

kontakt@cardetailing.edu.pl